Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Pabėgėlių perkėlimas nėra lenktynės dėl skaičių

Pabėgėlių perkėlimas nėra lenktynės dėl skaičių

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas ir Nyderlandų Karalystės ambasadorius Bertas van der Lingenas aptarė pabėgėlių perkėlimo situaciją Lietuvoje ir pabėgėlių integracijos klausimus.

www.vrm.lt nuotr.
www.vrm.lt nuotr.

Ministras T. Žilinskas informavo ambasadorių, kaip vyksta pabėgėlio statuso siekiančių žmonių anketų patikrinimas ir jų perkėlimas, kiek karo pabėgėlių jau apsigyveno Lietuvoje, ir kiek artimiausiais mėnesiais planuoja čia atvažiuoti.

„Pabėgėlių perkėlimas negali virsti lenktyniavimu dėl skaičių. Mūsų tikslas – padėti tiems, kurie bėga nuo karo ir persekiojimo. Turime ne tik užtikrinti pabėgėlio statuso siekiantiems žmonėms, kad Lietuvoje jie bus saugūs, bet ir informuoti apie veiklos perspektyvas Lietuvoje, apie laisvas darbo vietas regionuose, kitaip jų integracija nebus visavertė“, – susitikime sakė ministras T. Žilinskas.

Ambasadorius domėjosi Vidaus reikalų ministerijos vykdomos regionų politikos klausimais bei Nyderlandų Karalystės ir Lietuvos bendradarbiavimo galimybėmis vykdant regionų plėtros projektus mažuose Lietuvos miesteliuose ir kaimuose. Bertas van der Lingenas taip pat pristatė keletą idėjų, kaip stiprinti dvišalį bendradarbiavimą tarp Nyderlandų ir Lietuvos.

Be to, aptariant priemones, kurias VRM vykdo užtikrindama eismo saugumą,  ambasadorius pasiūlė ekspertų pagalbą, pristatant Lietuvai rezultatus, kurių Nyderlandai pasiekė įdiegus sektorinio greičio matavimo sistemą šalies keliuose.

Parengta pagal Vidaus reikalų ministerijos inform., www.vrm.lt

Parašykite komentarą

Top