Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Padės realizuoti prognozuojamą rekordinį grūdų derlių

Padės realizuoti prognozuojamą rekordinį grūdų derlių

grudŽemės ūkio prekybos kompanijai „Agrorodeo“ DNB bankas kartu su SEB banku suteikė 30 mln. eurų kredito liniją, kuri bus skirta apyvartinėms lėšoms finansuoti. Finansavimas padės bendrovei realizuoti šiais metais šalyje prognozuojamą rekordinį grūdų derlių. „Prognozuojama, kad šiais metais grūdų derlius Lietuvoje bus didžiausias per pastaruosius 20 metų ir sieks 5,5 mln. t, o situacija tarptautinėse rinkose leis būsimą derlių realizuoti palankiomis sąlygomis. Džiaugiamės galėdami tęsti bendradarbiavimą su vienu iš didžiausių grūdų supirkėjų Lietuvoje, grūdų augintojams siūlančiu inovatyvius sprendimus, leidžiančius valdyti apyvartinio kapitalo poreikius bei grūdų kainų rizikas“, – sakė Andrius Načajus, DNB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas.

Pasak „Agrorodeo“ bendrovės generalinio direktoriaus Roberto Lapinsko, 30 mln. eurų finansavimas bendrovei itin svarbus dėl laukiančių iššūkių eksporto rinkoje.

„Šiais metais planuojamas 3,7– 4,0 mln. t kviečių derlius būtų rekordinis Lietuvos istorijoje. Tik derliaus laukimo džiaugsmą gali kiek aptemdyti eksporto rinkos susitraukimas. Pačios Afrikos ir Vidurio Rytų šalys šiais metais užsiaugino geresnį derlių, todėl susidomėjimas lietuviškais grūdais yra smarkiai sumažėjęs. O ir šalys kaimynės – Ukraina ir Rusija – planuoja ne mažiau gausų derlių, tad konkurencinė kova dėl eksporto rinkų bus gerokai stipresnė“, – teigė žemės ūkio kompanijos „Agrorodeo“ vadovas.

Pernai Lietuvos žemdirbiai užaugino 5,1 mln. tonų javų, ir tai buvo iki šiol didžiausias visų laikų derlius Lietuvoje.

AB DNB banko inform.

Parašykite komentarą

Top