Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Pajamos iš PVM į biudžetą didėja

Pajamos iš PVM į biudžetą didėja

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, vykdydamas parlamentinę kontrolę, gegužės 11 d. posėdyje išklausė Finansų ministerijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovų pranešimą apie 2015 m. biudžeto pajamų surinkimo iš pridėtinės vertės mokesčio ( PVM) rezultatus ir 2016 m. taikomas priemones šio mokesčio administravimui gerinti.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2015 m. į nacionalinį biudžetą pajamų (gyventojų pajamų mokesčio, pelno mokesčio, PVM, akcizo ir kt. pajamų) surinkta 2 proc. daugiau nei buvo planuota. Lyginant PVM pajamų ir galutinio vartojimo išlaidų duomenis, 2014 m. ir 2015 m. PVM pajamos augo daugiau nei galutinis vartojimas.

Konstatuota, kad itin efektyvių rezultatų sulaukta pritaikius PVM sąskaitų faktūrų projektą, kai mokesčių mokėtojai gavo nurodymus pateikti PVM sąskaitų faktūrų registrų duomenis. Po kontakto su mokesčių mokėtojais papildomai buvo sumokėta 2,1 mln. eurų, o projekto netiesioginis poveikis vertinamas maždaug 20 mln. eurų papildomai sumokėto PVM.

Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Finansų ministerijos atstovai pabrėžė, kad dar efektyvesnio mokesčių administravimo tikisi nuo 2016 m. spalio 1 d. pradėjus veikti išmaniajai mokesčių administravimo sistemai.

Parengta pagal LR Seimo, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top