Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Pareiškėjai kviečiami patikslinti deklaravimo duomenis

Pareiškėjai kviečiami patikslinti deklaravimo duomenis

Praėjusią savaitę pasibaigė pagrindinis deklaravimas, jau gauti pirmieji duomenys apie deklaruotus plotus. 

Ypač daug dėmesio buvo skiriama analizei, kaip  veikia naujovės, pavyzdžiui, kaip pasinaudota galimybe 100 proc. atitikti GAAB5 reikalavimą dėl erozijos prevencijos – ,,erozijai jautriose teritorijose (Dirvos erozijos (šlaitų, statesnių nei 12 proc.) sluoksnis) neauginti kaupiamųjų žemės ūkio augalų (bulvių, pašarinių ir cukrinių runkelių, kitų šakniavaisių ir šakniagumbių)“.

Šiemet pareiškėjai, deklaruodami elektroniniame žemėlapyje, jau galėjo  matyti, kurie jų laukai (ar laukų dalys) patenka į minėtąjį erozijos sluoksnį.

ŽŪIKVC pateiktuose duomenyse matyti, kad ne visi pareiškėjai, deklaruojantys bulves, pašarinius ir cukrinius runkelius, kitus šakniavaisius ir šakniagumbius, pasinaudojo šia galimybe, nes  apie 2000 šakniavaisius ir šakniagumbius kodais deklaruotų laukų ,,užlipa“ į šlaitus, statesnius nei 12 proc.

Pareiškėjams reikėtų nepamiršti, kad GAAB5 pažeidimas bus fiksuojamas  nepriklausomai nuo to, kokio dydžio lauko dalis patenka į sluoksnyje pažymėtą teritoriją. Už šį pažeidimą taikoma sankcija yra 1 proc.

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos inform., www.zum.lt

Parašykite komentarą

Top