Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Pasirašytas Nacionalinis parlamentinių partijų susitarimas dėl emigracijos

Pasirašytas Nacionalinis parlamentinių partijų susitarimas dėl emigracijos

Emigracija yra nacionalinė lietuvių tautos problema, todėl būtina Lietuvoje kurti sąlygas, skatinančias emigrantus sugrįžti, dirbti ir gyventi savoje šalyje.

partSiekiant, kad per 2015–2020 metų laikotarpį emigracijos srautų rodiklis būtų gerokai sumažintas – nuo 18 iki 9 procentų, akcentuojant, jog dabartiniai emigracijos mastai lietuvių tautai gali turėti negrįžtamų pražūtingų pasekmių, dėl  emigracijos lietuviams prarandant tapatybę, nykstant žmonių santykiui su Tėvyne, Seime iškilmingai buvo pasirašytas Nacionalinio parlamentinių partijų susitarimas dėl emigracijos.

Dokumentą pasirašė Ministras Pirmininkas, Lietuvos socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas, Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys.

Politinės partijos įvertina tai, kad migracija yra epochinio masto globalizacijos sukelta socialinė problema, kurios sprendimui būtina nuosekli ir toliaregiška tarptautinio bendradarbiavimo politika.

,,Šiuo susitarimu pasirašiusios partijos pažada kuo greičiau įgyvendinti įsipareigojimus jame. Kitas žingsnis turi būti priemonių planas. Vyriausybė jau pradėjo įgyvendinti programą ,,Renkuosi Lietuvą“, dabar sklaida turės būti ir iš Seimo narių, ne vien tik iš Vyriausybės pusės. Dabar daugiau kalbama ir agituojama, kad į Lietuvą sugrįžtų mūsų tautiečiai, čia gyventų ir čia dirbtų. Manau, kad numatytos priemonės jauniems žmonėms, kurie galbūt nusiteikę išvažiuoti, irgi leis apsispręsti čia pasilikti ir čia dirbti“, –  pasirašymo ceremonijoje kalbėjo Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Parlamentinių partijų susitarime taip pat siekiama sukurti ilgalaikę nacionalinę programą, siekiant emigracijos ir reemigracijos bei migracijos srautų teigiamo balanso, o vykdant efektyvią demografinę politiką pasiekti, kad Lietuvoje 2025 metais gyventų 3,5 milijono gyventojų.

Jolanta Bielskienė, LSDP infocentro vadovė, BNS

Parašykite komentarą

Top