Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Pasveikinta Latvija, įstojusi į EBPO

Pasveikinta Latvija, įstojusi į EBPO

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 11 dieną pasveikino Latvijos užsienio reikalų ministrą Edgarą Rinkevičių Latvijai baigus stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) procesą.

„Sveikiname Latviją pasiekus vieną svarbiausių pastarųjų metų savo užsibrėžtų tikslų ir sėkmingai baigus stojimo į EBPO procesą. Tai svarbus žingsnis ne tik Latvijai, bet ir visam Baltijos regionui ir Lietuvai, kuri taip pat yra kelyje į šią organizaciją“, – sakė ministras.

L. Linkevičiaus teigimu, Latvijos pavyzdys rodo, kad ne tik narystė, bet ir pats stojimo procesas į šią organizaciją teigiamai veikia ir skatina reikalingas vidaus reformas. Pasak ministro, savo kelyje į EBPO Lietuva taip pat remsis EBPO ekspertų rekomendacijomis ir patarimais.

Ministras padėkojo Latvijos kolegai už Latvijos diplomatų ir ekspertų pagalbą ir konsultacijas Lietuvos stojimo į EBPO komandai ir išreiškė viltį, kad Lietuva, laikydamasi stojimo grafiko, 2018 m. taps šios organizacijos nare.

Siekdama tapti EBPO nare, Lietuva turi gauti formalų pritarimą iš 21 EBPO komiteto, kuris patvirtintų, kad tam tikrose Lietuvos ekonomikos reguliavimo srityse atitinkama EBPO gerąsias praktikas. Pasak ministro, stojimo procesą Lietuva jau sėkmingai pradėjo ir balandžio mėnesį yra gavusi formalų pritarimą iš EBPO Prekybos komiteto.

Parengta pagal Užsienio reikalų ministerijos inform.

One thought on “Pasveikinta Latvija, įstojusi į EBPO

  1. LDDP sitaip nustekeno Lietuva. kirkilas prasiko eura savo laiku. butkevicius prasiko EBPO… tiek metu valdzioje sedi ir tik vijuneles statosi. ES pinigus tasko. atskirtis didziausia europoje. nu kiek gi galima dar tu LDDP. kiek gi galima…

Parašykite komentarą

Top