Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Patikslino Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą

Patikslino Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą

Seimas priėmė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas,  išplėsdamas sąrašą asmenų, turinčių teisę laikyti ginklus.

Šiuo metu galiojantis įstatymas patikslintas, nustatant, kad A kategorijai yra priskiriami nebe snaiperiniai šaunamieji ginklai, skirti kariniam naudojimui , bet graižtviniai šaunamieji ginklai, kurių kalibras yra 12,7 mm arba didesnis, išskyrus senovinius ginklus ir senovinių ginklų kopijas.

Nustatyta, kad Civilinėje apyvartoje draudžiami lazeriniai taikikliai, išskyrus sportui ir Lietuvos šaulių sąjungos nario ar kario savanorio, ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai naudojamus lazerinius taikiklius.

Įstatyme įtvirtinta, kad Lietuvos Respublikos nuolatiniai gyventojai ir Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys gali įsigyti ir turėti ginklus, šaudmenis šaulio ar kario savanorio, ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai.

Nustatyta, kad šaulio tarnybai B ir C kategorijų ginklus, jų šaudmenis gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 18 metų šauliai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą. Kario savanorio ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai B ir C kategorijų ginklus, jų šaudmenis gali įsigyti ir turėti kariai savanoriai ar kiti aktyviojo rezervo kariai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą.

Taip pat nustatyta, kad matomoje vietoje, dėkle, ginklą gali nešiotis ne tik uniformuotas valstybės institucijos pareigūnas  ar asmuo, turintis ginklą profesinei veiklai vykdyti, bet ir  uniformuotas šaulys, karys savanoris ar kitas aktyviojo rezervo karys, vykdydami tarnybines funkcijas.

Fizinio asmens, turinčio ginklą šaulio ar kario savanorio, ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai, leidimas laikyti ginklą ir leidimas nešioti ginklą bus panaikinamas netekus narystės Lietuvos šaulių sąjungoje arba nutraukus (nutrūkus) kario savanorio ar aktyviojo rezervo kario sutartį.

Pataisos įsigalios 2016 m. rugsėjo 1 d.

Parengta pagal LR Seimo, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top