Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Perversmas Turkijoje: URM rekomendacija dėl kelionių

Perversmas Turkijoje: URM rekomendacija dėl kelionių

Perversmas Turkijoje: žuvo daugiau kaip 290 žmonių, bent 104 jų – tiesioginiai pučo dalyviai, daugiau nei 2.800 perversme dalyvavusių karių suimta, suėmimai vis dar vykdomi, atleisti keli tūkstančiai teisėjų, šimtams jų išduoti arešto orderiai.

Per bandymą nuversti Turkijos prezidentą R. T. Erdoganą iš Marmario skrendantį Turkijos lyderį sekė du naikintuvai „F-16“, tačiau jam pavyko sėkmingai grįžti į Stambulą.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį grupei Turkijos kariškių bandant įvykdyti karinį perversmą, Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje buvo sustiprintas budėjimas, atsiųsti papildomi diplomatai.

Ypač padidėjus skambučių srautui, duoti papildomi telefono numeriai. Visą naktį į piliečių paklausimus tiek telefonu, tiek socialinėje žiniasklaidoje atsakinėjo grupė diplomatų, vadovaujamų ministerijos kanclerės ir URM politikos direktoriaus.

Lietuvos ambasados Ankaroje diplomatai, nepaisant saugumo iššūkių mieste, visą naktį budėjo ir atsakinėjo tiek į Turkijoje nuolat gyvenančių LR piliečių, tiek ir turistų iš Lietuvos paklausimus.

Ministerijos duomenimis, „karštuose” Turkijos taškuose – Ankaroje, Stambule, Marmaryje – naktį buvo apie 200 LR piliečių. Su kelionių operatoriais Tez Tour ir Novator į Turkiją šiuo metu yra išvykę apie 2200 LR piliečių.

Įstrigę piliečiai, skrendantys su Turkish Airlines, gali kreiptis į šios kompanijos atstovybę Stambulo oro uoste ir pasikeisti lėktuvo bilietus. Tie, kam iki skrydžio yra likę daugiau kaip 7 valandos, gali kreiptis į Turkish Airlines dėl apgyvendinimo. Šiuo metu saugumo situacija Turkijoje, išskyrus sostinę Ankarą, stabilizuojasi.

Stambulo Ataturk oro uosto veikla yra atnaujinta, tačiau dalis skrydžių lieka atšaukti. Tikimasi, kad oro uostų darbas artimiausiu metu vyks įprastu ritmu.

LR piliečiai, esantys Turkijos kurortuose – Antalijoje, Bodrume ir kt.- turėtų susisiekti su savo kelionių organizatoriais ir sekti jų rekomendacijas. Ministerijos duomenimis, Antalijoje ir Bodrume esantiems LR piliečiams saugumo grėsmių nėra.

Šiuo metu rekomendacijos dėl LR piliečių evakuacijos iš Turkijos nėra. Tačiau Lietuvos piliečiams URM rekomenduoja artimiausiu metu susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Turkiją. Jei vis tiek planuojate skristi, atidžiai stebėkite saugumo situaciją vietoje ir palaikykite ryšį su savo kelionių operatoriumi ir/ar aviakompanija.

Šiuo metu Turkijoje esančius Lietuvos piliečius raginame pasirinkti saugią buvimo vietą, vengti viešų erdvių, ypač demonstracijų, ir išlikti budrius.

Turkijoje esantys LR piliečiai pagalbos gali kreiptis į LR Užsienio reikalų ministeriją telefonais +370 706 5 2444, +37069983537, +370 5 236 2982.

Užsienio reikalų ministerija Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduoja artimiausiu metu susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Turkijos miestus Ankarą ir Stambulą.

Lietuvos ambasados Turkijoje duomenimis, padėtis Turkijoje stabilizavosi, Ankaros ir Stambulo oro uostų darbas yra atnaujintas, tačiau dalis skrydžių dar nėra vykdomi. Tikimasi, kad pagrindiniai Turkijos oro uostai nuo pirmadienio dirbs pilnu pajėgumu.
Užsienio reikalų ministerijos ir www.verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top