Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Antradienio rytas Rio de Žaneire: čempionės titulą gins Rūta Meilutytė

Antradienio rytas Rio de Žaneire: čempionės titulą gins Rūta Meilutytė

 

Plaukimo federacijos viceprezidentas Gintautas Bartkus sako, kad labai sunku prognozuoti, kas antradienį gali laimėti olimpinę 100-to metrų plaukimo krūtine rungtį Rio de Žaneire. Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, tiek pusfinalio, tiek atrankos plaukime užėmusi 4-ąją vietą, pateko į finalą.

„Manau, Rūta kol kas neparodė savo visų galimybių. Ji įvykdė iškeltus uždavinius – pateko į finalą. Rūta tikrai turi galimybių pagerinti rezultatą. Nemanau, kad kas nors iš pirmų trijų sportininkių ryškiai pagerins rezultatą. Manau, Rūta gali nuplaukti greičiau nei per minutę ir 6 sekundes, tad gali būti labai įtempta kova“, – svarstė G. Bartkus.

Finalas vyks Lietuvos laiku antradienio rytą 4 valandą 54 minutės. R. Meilutytė Londono olimpiadoje 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje prieš 4 metus iškovojo aukso medalį.

Antroji olimpinių žaidynių diena Lietuvos rinktinei buvo sėkminga – pirmąją kovą laimėjo boksininkas Eimantas Stanionis, krepšininkai po permainingos kovos įveikė Brazilijos rinktinę, garbingai pasirodė dviratininkė Daiva Tušlaitė, plaukikas Danas Rapšys, į finalą užtikrintai atsiyrė Rūta Meilutytė.

Finalas vyks Lietuvos laiku antradienio rytą 4 valandą 54 minutės. R. Meilutytė Londono olimpiadoje 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje prieš 4 metus iškovojo aukso medalį.

Eimantui Stanioniui prieš pirmąją kovą nestigo pasitikėjimo savimi, į ringą jis žengė užtikrintai ir laimėjo visus tris raundus prieš varžovą iš Kinijos Wei Liu. Sportininkui kovoje padėjo pyktis prisiminus pernai pralaimėtą pasaulio čempionato ketvirtfinalio kovą, tačiau ne kartą ringe buvo galima išvysti ir Eimanto šypseną.

„Padariau viską, ko reikėjo. Dar kartą peržiūrėjau vaizdo medžiagą iš kovos pasaulio čempionate, negalėjau patikėti, kad tą kovą pralaimėjau, buvo didesnis pyktis ir turėjau įrodyti, kad esu pranašesnis“, – po kovos sakė E.Stanionis.

Aštuntfinalyje E. Stanionis susitiks su stipriu varžovu iš Uzbekijos Šachramu Gijasovu.

Su iššūkiais kalvotoje dviračių plento trasoje sėkmingai susitvarkė dviratininkė Daiva Tušlaitė. 136,9 km trasoje, kurioje iš viso startavo 68 sportininkės, olimpietė finišavo 34-a.

Pirmoji į olimpinį baseiną nėrė Rūta Meilutytė. Dieną užtikrintai iki pusfinalio per 1 min. 6,35 sek. atsiyrusi olimpinė čempionė, vakare 100 m krūtine nuplaukė per 1 min. 6,44 sek. ir ketvirtu rezultatu pateko į finalą.

Pirmoje rungtyje (100 m nugara) startavęs Danas Rapšys distanciją įveikė per 54,40 sek., savo plaukime buvo 4-as, o bendroje įskaitoje – 24-as.

„Tikėjausi geresnio rezultato, bet viskas yra gerai. Ryte man visada sunku plaukti. Prieš startą visiškai nebuvo jokio jaudulio, tiesiog mėgavausi savo debiutu olimpinėse žaidynėse. Prieš kitus startus jau žinosiu, ką turiu pagerinti”, – sakė į pusfinalį nepatekęs D. Rapšys, kurio olimpinėse žaidynėse laukia dar dvi rungtys – 200 m nugara ir estafetė.

Varžybas B grupėje Lietuvos krepšininkai pradėjo triukšmingoje arenoje – pirmąjį mačą mūsų šalies rinktinė žaidė su Brazilijos komanda. Galingai pradėję žaidimą ir po pirmų dviejų kėlinių 58:29 pirmavę Jono Kazlausko auklėtiniai antroje mačo pusėje sulaukė ryžtingo brazilų pasipriešinimo, tačiau galų gale šeimininkai buvo priversti pripažinti Lietuvos rinktinės pranašumą 82:76.

„Po pirmųjų dviejų kėlinių pirmavome 29 taškais ir galvojome, kad žaidimas jau baigtas, tačiau Brazilijos komanda parodė savo charakterį, parodė, kad gali atsigriebti“, – po nelengvos pergalės sakė Mindaugas Kuzminskas.

Galingai pradėję žaidimą ir po pirmų dviejų kėlinių 58:29 pirmavę Jono Kazlausko auklėtiniai antroje mačo pusėje sulaukė ryžtingo brazilų pasipriešinimo.

Vienvietę valtį irkluojantis Armandas Kelmelis paguodos plaukime nestartavo. Dėl didelio vėjo ir bangavimo varžybos buvo perkeltos į pirmadienį, rugpjūčio 8 d. Tą pačią dieną paguodos plaukime varžysis ir Lietuvos keturvietė.

Jei vėl nesutrukdys įsisiautėjusio vėjo sukeltos bangos, privertusios atšaukti varžybas sekmadienį, paguodos lenktynėse pirmadienį startuos dvi Lietuvos valtys.

14.30 val. Lietuvos laiku mūsų šalies vyrų keturvietė – Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius – stos į kovą su Naujosios Zelandijos, Vokietijos ir Šveicarijos įgulomis. Dvi greičiausios keliaus į pagrindinį finalą, kitos dvi – į B finalą.

15.50 val. vienviečių valčių lenktynėse dėl bilieto į ketvirtfinalį su Uzbekistano, Tuniso, Zimbabvės ir Venesuelos sportininkai kovos Europos jaunių čempionas 18-metis Armandas Kelmelis. Du irkluotojai pateks į ketvirtfinalį, kiti rungsis dėl žemesnių vietų.

A.Kelmelis paguodos plaukime turėjo startuoti jau sekmadienį, tačiau dėl netinkamų oro sąlygų varžybos buvo atšauktos.

Tiesiai į antruosius etapus savo valčių klasėse yra patekusios abi mūsų šalies porinių dviviečių įgulos – Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė bei Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris, taip pat – vienvietininkė Lina Šaltytė.

Pirmadienį Rio de Žaneire numatyti pirmieji buriuotojų plaukimai. Lietuvai olimpinėje regatoje atstovaus du sportininkai. Rs:X burlente lenktyniaus Juozas Bernotas, o „Laser Radial“ klasės jachta varžysis Lietuvos delegacijos vėliavnešė Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt.

Gloria marina, kur vys olimpinė regata, puikiai pažįstama G.Scheidt. Už brazilų olimpinio didvyrio Roberto Scheidto ištekėjusi lietuvė ne kartą bandė jėgas šiuose vandenyse, o pernai rugpjūtį čia ji laimėjo bandomąsias ikiolimpines varžybas.

Visų klasių jachtų varžybose bus surengta po 10 plaukimų. Po jų bus susumuotos užimtos vietos ir, atmetus kiekvieno sportininko prasčiausią pasirodymą, paaiškės po 10 stipriausių buriuotojų, dalyvausiančių vadinamosiose medalių lenktynėse.

Pirmąją regatos dieną burletininkai dalyvaus trijuose plaukimuose, o „Laser Radial“ varžybų dalyvės – dviejuose. Beje, būtent pastaroji jachtų klasė sekmadienį pasirinkta tarptautinei televizijos transliacijai.

Keturioms buriuotojoms ant laivų bus pritvirtintos kameros, transliuosiančios vaizdą tiesiogiai.

Burlentininkai varžybas pradės 19.05 val., „Laser Radiall“ klasės dalyvės – 19.15 val.

Atrankos varžybose R.Meilutytė taip pat buvo ketvirta, bet distanciją įveikė kiek greičiau – per 1 min. 6,35 sek.

Nors Lietuvoje jau brėkš antradienio rytas, neabejotina, kad daugybė sporto mėgėjų įsmeigs akis į televizorių ekranus 4.54 val. Tuo metu prasidės finalas, kuriame kovos viena didžiausių Lietuvos olimpinių vilčių.

100 m rungties krūtine lemiamame plaukime olimpinės čempionės titulą gins Rūta Meilutytė.

„Kaskart vandenyje jaučiuosi vis geriau. Manau, tai geras ženklas“, – po pusfinalio tvirtino 19-metė lietuvė.

Į finalą olimpinė čempionė įplaukė ketvirtu rezultatu – 1 min. 6,44 sek. R.Meilutytė pirmame pusfinalyje beveik visą laiką buvo priekyje, bet distancijos pabaigoje ją aplenkė Julija Jefimova (1 min. 5,72 sek.).

Antrame pusfinalyje geresnius rezultatus nei lietuvė pasiekė amerikietė Lilly King (1 min. 5,7 sek.) ir kinė Jinglin Shi (1 min. 6,31 sek.). Finale dar plauks JAV atstovė Katie Meili (1 min. 6,52 sek.), jamaikietė Alia Atkinson (1 min. 6,52 sek.), islandė Hrafnhildur Luthersdottir (1 min. 6, 71 sek.) ir kanadietė Rachel Nicol (1 min. 6,73 sek.).

Atrankos varžybose R.Meilutytė taip pat buvo ketvirta, bet distanciją įveikė kiek greičiau – per 1 min. 6,35 sek.

„Plaukiau panašiai. Kelios šimtosios yra labai mažai. Bet pusfinalyje pats procesas buvo šiek tiek gražesnis, jaučiausi patogiau vandenyje. Tos mažos klaidelės paskutiniuose 15-oje metrų bus mano pagrindinis rezervas. Tai niekada nebuvo mano stipriausia vieta. Aš visąlaik pradedu greitai, bandau išlaikyti tą tempą.

Bandysiu  tuos 15 metrų kiek galima geriau įveikti. Ir tas mažas klaideles, kurias padariau šiandien ryte ir vakare, ištaisyti rytoj. Šiandien nebuvo tiek svarbus laikas, kiek procesas. Juo esu patenkinta. Nežinau, ką treneris pasakys. Mes po varžybų aptarsime visą plaukimą, pažiūrėsime, kokios buvo klaidos“, – tikino R.Meilutytė, prieš ketverius metus Londone tapusi jauniausia visų laikų Lietuvos olimpine čempione.
LTOK, lRT.Lt ir verslaspolitika inf.

Parašykite komentarą

Top