Jūs esate
Pagrindinis > Investuotojams > Pirmojoje bendruomenių mugėje – dėmesys socialinio verslo galimybėms

Pirmojoje bendruomenių mugėje – dėmesys socialinio verslo galimybėms

Saulius Šimkevičius, Ūkio ministerija

 „Litexpo“ parodų ir kongresų centre šiandien vyksta pirmoji tarptautinė vietos bendruomenių šventė – mugė, kurią kartu rengia Ūkio ministerija ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga.

Renginio tikslas – pristatyti vietos bendruomeninių organizacijų ir vietos veiklos grupių veiklą, regionų vietos produktus, verslus, turistinius maršrutus, edukacines programas Lietuvoje ir užsienio valstybėse.

Per 1-ąją tarptautinę vietos bendruomenių mugę bus išrinktos ir apdovanotos kūrybiškiausios, iniciatyviausios, patriotiškiausios ir labiausiai lyderiaujančios vietos bendruomenės bei vietos veiklos grupės iš visų Lietuvos apskričių.

„Pastaraisiais metais vietos bendruomenės ne tik tampa stipria šerdimi, skatinančia sutelktumą ir pilietiškumą, bet ir kuria tvirtą pagrindą vietos ekonominei, socialinei bei kultūrinei plėtrai. Neatsitiktinai šie metai yra paskelbti vietos bendruomenių metais – jos, vykdydamos veiklą ir numatydamos ateities planus, kuria modernią ir aktyvią šiandieninės Lietuvos visuomenę“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Tarptautinės vietos bendruomenių mugės metu vyks konferencija, kurioje mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutuos apie bendruomenės, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalinsis Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės ugdymo patirtimi pasitelkiant bendruomenines organizacijas. Daug dėmesio bus skiriama socialinio verslo plėtros galimybėms vietos bendruomenėse.

„Bręstant pačioms bendruomenėms, atsiranda naujų veiklos formų, kurios padeda dar efektyviau realizuoti tiek tradicines, tiek ir pačias inovatyviausias jūsų idėjas. Viena iš tokių veiklos formų yra socialinis verslas. Šis renginys yra reikšminga platforma socialiniam verslui populiarinti ir padėti žengti svarbius žingsnius plėtojant socialinio verslo sektorių, aktyviai į šį procesą įtraukiant būtent vietos bendruomenes“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Socialinės ekonomikos srityje ES dirba daugiau kaip 11 mln. darbuotojų (6 proc. dirbančių ES gyventojų).

Per socialinį verslą gali būti įgyvendinta daugybė idėjų, populiarinamos vietos tradicijos, papročiai, amatai, kultūra, plėtojama ir gerinama socialinė veikla. Lietuvoje jau vykdomi įvairūs pavieniai socialiniai projektai, tačiau ši verslo rūšis dar nėra labai populiari.

Kas ketvirta Europos Sąjungoje (ES) įsteigiama nauja įmonė yra socialinė įmonė. Socialinė ekonomika sudaro apie 10 proc. ES bendrojo vidaus produkto. Socialinės ekonomikos srityje ES dirba daugiau kaip 11 mln. darbuotojų (6 proc. dirbančių ES gyventojų). Augantis bendras Lietuvos verslumo lygis kuria tinkamą terpę socialinio verslo plėtrai, todėl tolesni žingsniai yra labai svarbūs socialinio verslo sektoriui sėkmingai augti.

Konferencijoje mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai taip pat diskutuos apie miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalinsis Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės ugdymo pasitelkiant bendruomenines organizacijas patirtimi.

Per 1-ąją tarptautinę vietos bendruomenių mugę bus išrinktos ir apdovanotos kūrybiškiausios, iniciatyviausios, patriotiškiausios ir labiausiai lyderiaujančios vietos bendruomenės bei vietos veiklos grupės iš visų Lietuvos apskričių.

Renginį globoja Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

 

Parašykite komentarą

Top