Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Planuose – kuro kolonėlių mažiesiems laivams tinklas

Planuose – kuro kolonėlių mažiesiems laivams tinklas

Susisiekimo ministerija ėmėsi iniciatyvos spręsti motorinių ir burinių laivų aprūpinimo degalais problemą.

www.sumin.lt nuotr.
www.sumin.lt nuotr.

Kuro kolonėlių įrengimas judriausiuose šalies vidaus vandenų uostuose ir prieplaukose yra aktualus mažųjų laivų savininkams, kurie nuolat patiria nepatogumų, pildami degalus į laivų kuro talpyklas iš buitinių talpų, ir dažnai kelia vandenų taršos ir žalos gamtai riziką.

„Kuro kolonėlių įrengimas padėtų išspręsti įsisenėjusią problemą, kuri egzistuoja jau daugiau nei dešimtmetį, kai dar 2005 metais buvo siūlyta įrengti degalinę Nidos tarptautiniame vidaus vandenų uoste, – sakė susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas. – Mūsų tikslas – kuro kolonėlių pramoginiams laivams tinklo sukūrimas, nes Lietuvoje veikiančių vos dviejų kolonėlių tikrai nepakanka.“

Birželio 7 d. vykusiame tarpinstituciniame pasitarime, kuriam pirmininkavo susisiekimo viceministras S. Girdauskas, Susisiekimo, Energetikos ir Aplinkos ministerijų specialistai bei Lietuvos savivaldybių asociacijos ir verslo atstovai aptarė degalinių laivams įrengimo sąlygas, reikalavimus ir galimybes, kaimyninės Latvijos patirtį.

Lietuvoje įregistruota apie 18 tūkst. pramoginių laivų.

Lietuvoje įregistruota apie 18 tūkst. pramoginių laivų. Daugiausia jų – Kauno ir Klaipėdos regionuose. Šiuo metu pramoginių laivų reikmėms veikiančios kuro kolonėlės yra mažųjų laivų uoste Šilutėje ir Pilies uostelyje Klaipėdoje.

Naujas degalines pramoginiams laivams būtų tikslinga įrengti Nemuno deltoje esančiame Uostadvaryje ir Kauno mariose. Stacionarios degalinės pavyzdžiu galėtų tapti Šilutės kuro kolonėlė, mobilios – Klaipėdos Pilies uostelio.

Verslininkai teigė nesantys suinteresuoti degalinių laivams įrengimu, nes pagal jų apskaičiavimus ši veikla nebūtų pelninga dėl laivybos mūsų šalyje sezoniškumo (laivyba intensyviausia gegužės–rugsėjo mėn.).

Sutarta, kad kuro kolonėlių įrengimo problema turėtų būti išspręsta bendromis savivaldybių ir verslo pastangomis.

Susisiekimo ministerijos inform., www.sumin.lt

Parašykite komentarą

Top