Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Etiketas > Pobūvis ir alkoholiniai gėrimai

Pobūvis ir alkoholiniai gėrimai

Arminas LYDEKA
Etiketo ekspertas

Svečiai visada jaučiasi nepatogiai, kai pernelyg įkyriai siūloma išgerti. Šeimininkai turėtų pasirūpinti, kad aptarnaujantis personalas labai taktiškai ir  maloniai siūlytų svečiams ne tik vaišių patiekalus, bet ir gėrimus.

Alkoholinio gėrimo brukimas yra neigiamas dalykas. Jeigu visi pobūvio dalyviai bus tolerantiški ir geranoriški vienas kito atžvilgiu, gera nuotaika ir malonus laiko praleidimas garantuotas.

Beveik visuose renginiuose (išskyrus tuos, kurie skirti vaikams) svečiai vaišinami alkoholiniais gėrimais. Kiekvieno stovimo priėmimo (furšeto, kokteilio ar kito)  pradžioje visiems svečiams siūlomas aperityvas. Jis gali būti alkoholinis arba nealkoholinis (sultys, gaivieji gėrimai). Jeigu nevartojate alkoholinių gėrimų, tuomet pasirenkate sultis.

Jeigu vyno jūs negeriate, galite ir negerti, tik nesugalvokite prašyti padavėjo, kad jums atneštų, pavyzdžiui, konjako, – liksite visiškai nesuprastas.

Jeigu dėl sveikatos arba kitų priežasčių jums netinka siūlomas alkoholinis aperityvas, o nealkoholinio jūs tiesiog nenorite, tuomet būtina paimti siūlomą taurę aperityvo į rankas ir vaikštinėti su ja, kol renkasi kiti svečiai ir nebuvo kvietimo vaišintis. Simboliškai, lūpomis galite kelis kartus paliesti taurės kraštus (optinė apgaulė) ir bendrauti su kitais svečiais.

Po kvietimo vaišintis (jeigu priėmimas su vaišėmis) svečiai vaišinami vynais (baltu, raudonu) arba nealkoholiniais gėrimais. Stiprieji alkoholiniai gėrimai vaišių metu paprastai nesiūlomi. Pasirinkimas – ne pats didžiausias, tačiau pagal save pasirenkate tinkamiausią variantą. Stipriuosius gėrimus jums pasiūlys prie deserto, kavos.

Tai gali būti brendis, konjakas, viskis, likeriai, trauktinės ir t. t. Priklausomai nuo alkoholinių simpatijų, pasirenkate sau tinkamiausią variantą. Jeigu siūlomas, pavyzdžiui, konjakas, kurio jūs visiškai negeriate, paimkite (jeigu kitaip neįmanoma) taurę į rankas ir vaikštinėkite su taure, kurios turinio galite ir negerti.

Stovimame pobūvyje visada paprasčiau atsisakyti siūlomo gėrimo, nes vynai būna jau supilti į taures, padėtas ant stalų, arba padavėjas, praeidamas su padėklu, tiesiog pasiūlys, o jūs galite labai maloniai atsisakyti.

Sudėtingiau dėl atsisakymo sėdimuose priėmimuose. Kaip elgtis su aperityvu, aš jau minėjau. Valgymo metu siūlomas baltas arba raudonas vynas bei mineralinis vanduo, vaisvandeniai. Jeigu prie patiekalo numatytas raudonas vynas, jums jo ir įpils.

Tačiau, jeigu vyno jūs negeriate, galite ir negerti, tik nesugalvokite prašyti padavėjo, kad jums atneštų, pavyzdžiui, konjako, – liksite visiškai nesuprastas. Prie deserto siūlomi gėrimai: saldus vynas, spirituotos trauktinės, konjakas, viskis, brendis ir t. t.

Prie kavos taip pat siūlomi tie patys stiprieji alkoholiniai gėrimai. Jeigu visiems svečiams nešamas vienas gėrimas, jo atsisakyti būtų negražu. Čia jūs galite pasirinkti iš dviejų variantų: arba gerti, arba negerti. Jūsų patogumui, siūlyčiau neatsisakyti.

,,Verslas ir politika“, 2014 m. birželis, Nr. 6 (55)

Parašykite komentarą

Top