Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Pratyboms į Lietuvą – Portugalijos kariai

Pratyboms į Lietuvą – Portugalijos kariai

Tęsiant NATO sutartas atgrasymo priemones bendroms pratyboms ir mokymams,  į Lietuvą birželio 28–30 d. atvyksta Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų vienetas. Apie 120 portugalų karių kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų daliniais iki spalio vidurio dalyvaus bendrose pratybose.

www.kam.lt nuotr.
www.kam.lt nuotr.

Portugalijos kariuomenės kariai į Vilniaus ir Kauno oro uostus atskrido keliomis grupėmis birželio 22–29 d., o apie 40 vienetų portugalų karinės technikos birželio 30 d. bus atgabenta per Klaipėdos jūrų uostą. Tai artilerijos pabūklai OBUS M119, kariniai visureigiai ir sunkvežimiai.

Technika iš Klaipėdos bus perdislokuojama į Rukloje esančią Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis vilkas“. Karinės technikos koloną lydės ir eismo saugumą užtikrins Karo policijos ekipažai.

Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia reikalingą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę pagalbą. Atvykstantis portugalų artilerijos padalinys bus priskirtas prie Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono, kartu vykdys karinį rengimą, pratybose teiks paramą netiesiogine ugnimi manevriniams vienetams.

Pratyboms į Lietuvą Portugalija karius atsiunčia jau antrąjį kartą. Portugalai kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų žvalgybos vienetais treniravosi praėjusių metų balandžio–liepos mėnesiais.

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumo pajėgų kuopos kariai, taip pat po kelis mėnesius Lietuvoje treniravosi Belgijos, Danijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos, Vokietijos karių kuopos.

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos inform., www.kam.lt

Parašykite komentarą

Top