Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Premjeras Briuselyje akcentavo tarptautinio saugumo dialogą

Premjeras Briuselyje akcentavo tarptautinio saugumo dialogą

Premjeras A. Butkevičius Briuselyje
Premjeras A. Butkevičius Briuselyje

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius  birželio 10 dieną lankėsi Briuselyje,  Europos Sąjungos  – Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono (LAK) valstybių bendrijos aukščiausio lygio vadovų susitikime.

Šiuo susitikimu siekta sustiprinti abiejų regionų partnerystę, aptarti globalius iššūkius, su kuriais tenka susidurti, ir stiprinti tarptautinio saugumo dialogą.

„ES yra antra pagal dydį LAK prekybos partnerė ir pirmoji pagal investicijas. Pastarąjį dešimtmetį LAK regionas galėjo pasigirti stabilumu, greitu ekonomikos augimu, didėjo ir šio regiono įtaka globaliais klausimais. Tačiau sparčiai augantis regionas vilioja ir kitus globalius žaidėjus, tad būtina stiprinti ES ir LAK ryšį, plėtoti bendradarbiavimą“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Aukščiausio lygio vadovų susitikime kalbėta, kaip šalys kartu gali imtis aktyvesnio vaidmens susidūrus su tarptautiniais iššūkiais, tokiais kaip klimato kaita, tvarus augimas, švietimas ir saugumas. „Lietuva, būdama nenuolatine Jungtinių Tautų Saugumo tarybos nare, yra pasiryžusi bendradarbiauti siekiant taikos ir saugumo. Suprasdami klimato kaitos grėsmę tvirtai remiame pasaulines pastangas pasiekti naują teisiškai įpareigojantį, visoms šalims priimtiną susitarimą dėl klimato kaitos“, – teigė premjeras A. Butkevičius.

Susitikime Lietuvos Ministras Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad tūkstantmečio vystymosi tikslams pasiekti įgyvendinimo terminas baigiasi 2015 metais, todėl šiuo metu intensyviai vyksta naujosios Vystymosi darbotvarkės po 2015 m. formavimo procesas. Jungtinių Tautų formatu jau yra parengti svarbūs dokumentai: Atviroji darbo grupė dėl darnaus vystymosi tikslų suformulavo 17 darnaus vystymosi tikslų pasiūlymų, kuriais siekiama sumažinti skurdą,  skatinti tvarų vystymąsi, pažaboti klimato kaitą. Pagalba, investicijos ir mokesčiai yra esminiai pagrindai, kurie padės įgyvendinti tikslus.

Pasak premjero A. Butkevičiaus, Lietuva vystymosi bendradarbiavimą mato skatinant demokratiją, žmogaus teises, gerą valdymą, įstatymo viršenybę, rinkos ekonomikos funkcionavimą ir išsilavinimą.

Šiame susitikime aptarta ir reikšminga pasaulio problema – terorizmas, reikalaujanti koordinuoto ir visapusiško pasaulinio atsako.

BNS, Vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnyba

 

Parašykite komentarą

Top