Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Premjeras Čekijoje: Lietuva gali tapti prekybos vartais tarp Rytų ir Vakarų

Premjeras Čekijoje: Lietuva gali tapti prekybos vartais tarp Rytų ir Vakarų

Čekijoje su oficialiu vizitu viešintis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius gegužės 23 dieną dalyvavo forume „Lietuvos transporto sprendimai Čekijos verslo įmonėms“. Renginio metu buvo pasirašytas AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Čekijos geležinkelio pervežimų kompanijos „ČD Cargo“ bendradarbiavimo susitarimas. 

www.lrv.lt nuotr.
www.lrv.lt nuotr.

„Lietuva džiaugiasi ilgamete partneryste su Čekija logistikos srityje. Šiandien jau turime efektyvių bendrų sprendimų pavyzdžių – greitą, patogų ir saugų keleivių bei krovinių pervežimą, atitinkantį aukščiausius tarptautinius reikalavimus“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Lietuvos geležinkeliais važinėja modernizuoti manevriniai čekiški lokomotyvai.

Lietuvos geležinkeliais važinėja modernizuoti manevriniai čekiški lokomotyvai. Holdingui „Škoda Transportation“ priklausanti įmonė pagamino dviaukščius traukinius, kursuojančius maršrutais Vilnius–Trakai–Vilnius ir Vilnius–Kaunas–Vilnius, ir dar gamina tris dviaukščius traukinius tarptautiniam susisiekimui Vilnius–Minskas. „Kviečiu Čekijos įmones dar aktyviau domėtis esamų ir potencialių partnerių Lietuvoje teikiamais pasiūlymais, suteikti papildomą impulsą mūsų šalių partnerystei“, – akcentavo Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas teigė, kad dėl didėjančios konkurencijos pervežimų rinkoje reikia sprendimų, leidžiančių plėtoti logistikos kryptis. Lietuva gali pasiūlyti, kaip paskatinti prekių judėjimą tarp Europos Sąjungos, Nepriklausomų valstybių sandraugos ir Azijos rinkų.

„Kviečiame Čekijos įmones aktyviai išnaudoti geležinkelio koridorių „Šiaurės jūra – Baltijos jūra“, taip pat pasidomėti vykdomo projekto „Rail Baltica“ perspektyvomis. Esu tikras, kad Lietuva, kaip Čekijos partnerė, gali būti prekybos vartai tarp Rytų ir Vakarų“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Lietuva ir Čekija dirba kartu, plėtodamos 8-ąjį geležinkelių krovinių koridorių „Šiaurės jūra– Baltijos jūra“. Pradėjus veikti šiam koridoriui, buvo sudarytos sąlygos greitai ir patogiai gabenti krovinius geležinkeliais iš Lietuvos į Belgiją, Olandiją, Vokietiją, Čekiją ar Lenkiją. Planuojama, kad tai į Lietuvos geležinkelių transporto sektorių pritrauks naujų įmonių ir krovinių.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Čekijos geležinkelio pervežimų kompanijos „ČD Cargo“ bendradarbiavimo susitarimas paskatins krovinių gabenimą į tikslines šalis per Lietuvą, naudojant būtent geležinkelių infrastruktūrą.

Parengta pagal LR Vyriausybės kanceliarijos pranešimą spaudai, www.lrv.lt

Parašykite komentarą

Top