Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Premjeras ir JAV ambasadorė: šalių santykiai – tvirti, produktyvūs ir abipusiškai naudingi 

Premjeras ir JAV ambasadorė: šalių santykiai – tvirti, produktyvūs ir abipusiškai naudingi 

15285_684ed7fc323c1f4d84fde5ddfb4f4ce8

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, pirmadienį Vyriausybės rūmuose priėmęs naująją JAV ambasadorę Anne Hall, pažymėjo puikius valstybių dvišalių santykius ir pabrėžė transatlantinio ryšio svarbą bei poreikį toliau stiprinti JAV lyderystę Europoje.

„Nėra abejonių, kad santykiai su Jungtinėmis Valstijomis Lietuvai turi strateginę svarbą, – sakė premjeras. – Esame dėkingi JAV vyriausybei už indėlį į saugumą Lietuvoje ir visame regione“.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad per pastaruosius metus Lietuva pasiekė didelių laimėjimų: tai ir gynybai skirtų išlaidų padvigubėjima
s iki 1,79 procento nuo BVP 2017 metais, NATO pajėgų buvimas regione, suskystintųjų gamtinių dujų terminalas, elektros jungtys su Lenkija ir Švedija, tiesioginių užsienio investicijų augimas, diegiamas naujas socialinis modelis.

„Dvišaliai mūsų valstybių santykiai yra labai tvirti, produktyvūs ir naudingi abiem pusėms“, – teigė JAV ambasadorė, kartu palankiai vertindama Lietuvos sprendimus didinti gynybai skirtų išlaidų dalį.

Vyriausybės vadovas taip pat paprašė JAV paramos Lietuvai stojant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją.

Anne Hall yra keturioliktoji Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje nuo JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 1922 metų liepos 28 dieną. Ambasadorė A. Hall atvyko į Lietuvą rugsėjo 29 d. ambasadai minint 25-ąsias atidarymo metines. JAV ambasada Vilniuje duris atvėrė 1991 metų spalio 2 dieną.

Ambasadorė A. Hall jau yra dirbusi Lietuvoje. 2010–2013 m. ji ėjo JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotojos pareigas, o vėliau kurį laiko atliko ir laikinosios reikalų patikėtinės funkcijas.

Nuotr. Adomas Mickevičius | LRVK

Parašykite komentarą

Top