Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Premjeras išeina kasmetinių atostogų

Premjeras išeina kasmetinių atostogų

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius liepos 25 – rugpjūčio 9 dienomis atostogaus. Atostogaujantį premjerą liepos 25 – rugpjūčio 7 dienomis pavaduos ūkio ministras Evaldas Gustas, o rugpjūčio 8–9 d. – finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Premjeras prieš atostogas dar spėjo aplankyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinę, susipažinti su jos veikla ir darbo rezultatais, aptarti 2020 m. Pasaulio salės futbolo čempionatą, kuris atneštų ekonominės, žinomumo ir sportinės naudos mūsų šaliai.Šalis, kurioje vyks 2020 metų Pasaulio čempionatas, bus išrinkta šių metų gruodį. Surengti šias varžybas be Lietuvos taip pat pretenduoja Japonija, Kroatija, Kosta Rika, Kazachstanas, Naujoji Zelandija ir Jungtiniai Arabų Emyratai.

„Pagėgių rinktinei tenka labai didelė atsakomybė – saugoti 178 kilometrų išorinę Europos Sąjungos sieną su Rusijos Federacija, kurios didžioji dalis driekiasi Nemunu. Šis prieš 22 metus įkurtas pasieniečių padalinys yra vienas moderniausių Lietuvoje, čia dirba patyrę vadai ir pasišventę savo darbui pareigūnai. Linkiu visiems mūsų valstybės sieną saugantiems vyrams neprarasti budrumo ir, žinoma, taikos“, – sako premjeras.

Premjeras apžiūrėjo štabo teritoriją, kur taip pat veikia rinktinės muziejus, šaudykla, yra kontrabandinio turto sandėlis.

Pagėgių rinktinės pasieniečiai užkerta kelią valstybės sienos pažeidėjams, nelegaliai migracijai, kontrabandai, narkotinių medžiagų ir ginklų gabenimui, įvairioms kitoms nusikalstamoms veikoms. Jie taip padeda gelbėjant per potvynius ar ieškant dingusių žmonių.

Vyriausybės vadovas nuvyko ir į Pagėgių rinktinės Bardinų užkardą, kur buvo supažindintas su valstybės sienos stebėjimo sistema.

Lietuva pretenduoja surengti 2020 m. Pasaulio salės futbolo čempionatą, kuris atneštų ekonominės, žinomumo ir sportinės naudos mūsų šaliai. Aptarti galimybes ir reikalavimus dėl čempionato organizavimo Vyriausybėje susitiko Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edvinas Eimontas.

Salės futbolas – pasaulyje sparčiai populiarėjanti futbolo rūšis. Atrankoje 2016 m. į FIFA (Tarptautinės futbolo asociacijos) pasaulio vyrų salės futbolo čempionatą (Futsal World Cup) dalyvavo rinktinės iš 122 šalių. 2012 m. čempionatas buvo transliuojamas 196 šalyse ir turėjo 138,6 mln. žiūrovų auditoriją.

Šiemet Pasaulio čempionatas bus surengtas Kolumbijoje, o kitas įvyks po ketverių metų, 2020-ųjų rudenį. Finaliniame etape dalyvauja 24 geriausios komandos – 7 iš Europos, 5 iš Azijos, 4 iš Šiaurės ir Pietų Amerikos, 3 Afrikos, 1 iš Okeanijos bei varžybų šeimininkai.

Atostogaujantį premjerą liepos 25 – rugpjūčio 7 dienomis pavaduos ūkio ministras Evaldas Gustas, o rugpjūčio 8–9 d. – finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Premjero Algirdo Butkevičius teigimu, šis čempionatas būtų vienas didžiausių renginių per Lietuvos sporto istoriją ir atneštų ženklią ekonominę naudą, nes, skaičiuojama, jog atvyktų daugiau nei 13 tūkst. užsienio turistų.

Preliminariai paskaičiuota, jog varžybų dalyviai ir atvykstantys užsienio aistruoliai atneštų apie 10 mln. eurų ekonominės naudos. Sirgaliai išleistų pinigus transportui, apgyvendinimui, maitinimui ir kitoms paslaugoms. Be to, ženkliai padidėtų Lietuvos žinomumas pasaulyje.

Pasak LFF prezidento Edvino Eimonto, Pasaulio salės futbolo čempionatas nuo kitų didelių sporto renginių išsiskirtų kaštų ir naudos efektyvumu.

„Varžyboms surengti galėtume panaudoti turimas modernias sporto arenas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, todėl neprireiktų papildomų investicijų į naujos infrastruktūros kūrimą. Taip pat, skirtingai nei per kai kuriuos kitus sporto renginius, už čempionato surengimą netaikomas atskiras mokestis, todėl biudžetą sudaro tik organizacinės išlaidos“, – pažymėjo E. Eimontas.

LFF vadovas atkreipė dėmesį ir į sportinę naudą, nes rengiant čempionatą jame šeimininkų teisėmis pirmą kartą dalyvautų Lietuvos rinktinė. „Galimybė išbandyti jėgas tokio lygio varžybose su stipriausiomis pasaulio ekipoms būtų reikšminga siekiamybė ir impulsas salės futbolo, kaip sporto rūšies, vystymui Lietuvoje“, – sakė E. Eimontas.

Vyriausybės vadovas ir LFF atstovai pasirašė bendrą sutartį, kurioje įtvirtino siekį surengti čempionatą ir galimus įsipareigojimus tuo atveju, jei Lietuva butų išrinkta čempionato šeimininke.

Vyriausybės kanceliarijos ir www.verslaspolitika.lt inf.
Vyriausybės kanceliarijos nuotrauka.

Parašykite komentarą

Top