Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Premjeras priėmė naująjį Prancūzijos ambasadorių

Premjeras priėmė naująjį Prancūzijos ambasadorių

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius birželio 8 d. priėmė naująjį Prancūzijos ambasadorių Philippe‘ą Jeantaud.

Premjeras A. Butkevičius ir Prancūzijos ambasadorius P. Jeantaud.

Premjeras A. Butkevičius ir Prancūzijos ambasadorius P. Jeantaud.

 Premjeras pasveikino ambasadorių pradėjus diplomatinę tarnybą Lietuvoje, padėkojo už Prancūzijos dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse bei paramą Lietuvos siekiui tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare. Vyriausybės vadovas su naujuoju ambasadoriumi taip pat aptarė tolesnes dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas.

„Džiaugiuosi galėdamas Jus pasveikinti su kadencijos Lietuvoje pradžia. Tikiuosi, kad ir toliau glaudžiai bendradarbiausime puoselėdami puikius mūsų valstybių dvišalius santykius, sieksime visapusiškiau plėtoti ir intensyvinti verslo ryšius“, – susitikimo metu kalbėjo Vyriausybės vadovas, pabrėžęs, jog Prancūzija išlieka strategine Lietuvos ekonomine partnere.

Prancūzijos ambasadorius Ph. Jeantaud pažymėjo, kad Lietuva ir Prancūzija turi ilgametį bendradarbiavimo įdirbį, kuris neabejotinai bus naudingas tolesnei dvišalių santykių plėtrai. Ambasadorius taip pat domėjosi SGD terminalo projektu bei Prancūzijos verslo galimybėmis dalyvauti mūsų šalies energetikos bei kitų sričių projektuose.

„Labai vertiname Prancūzijos dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse ir kviečiame jūsų šalį aktyviai dalyvauti šiais metais Lietuvoje vyksiančiose NATO ir regioninėse pratybose“, – teigė premjeras A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas taip pat padėkojo ambasadoriui už Prancūzijos paramą Lietuvai siekiant narystės EBPO. Praėjusią savaitę EBPO Ministrų Taryba pakvietė Lietuvą pradėti narystės derybų procesą. „Tikimės sklandaus stojimo į EBPO proceso ir abipusiškai naudingo bendradarbiavimo su jūsų šalies ekspertais“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Prancūzijos ambasadoriaus teigimu, Lietuva yra puikiai pasirengusi stojimo į EBPO derybų pradžiai ir gali tikėtis visokeriopos Prancūzijos paramos tolesniame derybų procese.

Susitikimo su ambasadoriumi metu Vyriausybės vadovas taip pat išreiškė paramą Prancūzijai, aktyviai siekiančiai susitarti dėl klimato kaitos klausimų ir priimti naują tarptautinį klimato kaitos protokolą. Šis susitarimas turėtų įsigalioti 2020 metais ir pakeisti iki tol galiosiantį Kioto protokolą.

BNS, Vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnyba

 

Parašykite komentarą

Top