Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Premjeras susitiko su Europos Komisijos pirmininku

Premjeras susitiko su Europos Komisijos pirmininku

Birželio 3 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Briuselyje susitiko su Europos Komisijos (EK) Pirmininku Žanu Klodu Junkeriu.

Susitikimo metu premjeras EK vadovo paprašė papildomos tikslinės paramos Lietuvos pieno gamintojams, taip pat akcentavo elektros sistemų sinchronizacijos su Europa (per Lenkiją) svarbą bei išreiškė susirūpinimą dėl Astravo atominės elektrinės aplinkosauginių grėsmių visam regionui.

www.lrv.lt nuotr.
www.lrv.lt nuotr.(autorius Adomas Mickevičius) 

„Žinau, kad sunkumus pieno sektoriuje išgyvena ir kitos Europos Sąjungos (ES) šalys, tačiau Lietuva po Rusijos embargo nukentėjo labiausiai. Esame dėkingi EK už jau pasiūlytas nacionalinės paramos priemones, visas jas intensyviai naudojame, taip pat darome viską, ką galime, nacionaliniu lygiu. Tačiau Lietuvai būtina papildoma ES finansinė parama pieno gamintojams, kad pieno sektorius išsilaikytų šiuo ypač sunkiu laikotarpiu. Šiandien situacija Lietuvos pieno sektoriuje išlieka kritinė ir toliau blogėja, pieno gamintojams ES tikslinės paramos reikia kuo greičiau“, – sakė Vyriausybės vadovas, pridurdamas, kad šios paramos jau prašoma nuo metų pradžios.

Lietuvai būtina papildoma ES finansinė parama pieno gamintojams.

EK pirmininkas Ž. K. Junkeris teigiamai įvertino Vyriausybės pastangas siekiant įveikti krizę pieno sektoriuje ir pripažino, kad Lietuva dėl Rusijos embargo maisto produktams nukentėjo labiausiai. Klausimą dėl papildomos paramos Lietuvai EK vadovas pažadėjo kelti kalbėdamas su EK komisaru, atsakingu už žemės ūkį ir kaimo plėtrą, Philu Hoganu.

Premjeras susitikime teigė, jog supranta, kad Lietuva negali tikėtis išskirtinių sąlygų, todėl prašė peržiūrėti galimybes spręsti šį klausimą sistemiškai. EK pirmininkas pažadėjo tai padaryti.

Kitas svarbus susitikimo klausimas – Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais. „Tai ne tik Lietuvos energetinio saugumo garantas, bet ir visos ES Energetikos Sąjungos darbotvarkės klausimas, todėl mums ypač svarbus EK palaikymas“, – sakė premjeras A. Butkevičius pridurdamas, kad jei Baltijos šalys bus priklausomos nuo trečiųjų šalių, ES strateginis tikslas – Energetikos Sąjunga – nebus pilnai įgyvendintas.

„Lietuvai labai svarbu, kad EK užsakymu atliekamas vertinimas dėl Baltijos šalių sinchronizacijos su Europos tinklais alternatyvų būtų atliktas kokybiškai ir numatytu laiku – iki šių metų spalio pabaigos“, – pažymėjo Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas atkreipė EK vadovo dėmesį ir į Astravo atominės elektrinės saugumo klausimą. „Lietuva yra ypač susirūpinusi dėl Baltarusijoje, Astravo mieste, statomos atominės elektrinės saugumo. Prisimenant Černobylio AE tragediją ir tai, kad dar dabar juntamos šios tragedijos pasekmės ne tik Lietuvoje, bet ir Skandinavijos šalyse, ypač svarbu siekti, kad būtų atlikti visi saugumą garantuojantys patikrinimai. Kaip kraštutinę priemonę svarstome nepirkti elektros iš nesaugios elektrinės Baltarusijoje. Siekiame vieningos nuomonės regione šiuo klausimu“, – teigė premjeras A. Butkevičius.

EK pirmininkas sakė, jog Komisija palaiko Lietuvos poziciją dėl aplinkosaugos ir branduolinės saugos reikalavimų Astravo AE kontekste ir pabrėžė, kad saugumo klausimus būtina kelti reguliariai.

LR Vyriausybės kanceliarijos inform., www.lrv.lt

Parašykite komentarą

Top