Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Prezidentė kviečia vaikams dovanoti vasarą

Prezidentė kviečia vaikams dovanoti vasarą

Birželio 1 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtame renginyje „Mano vasara saugi“. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre pristatytos vasariškos pramogos ir galimybės leisti vasarą vaikams, jaunimui, šeimoms, moksleivių klasėms.

L R Prezidento kanceliarijos nuotr./Roberto Dačkaus nuotr./www.lrp.lt
L R Prezidento kanceliarijos nuotr./Roberto Dačkaus nuotr./www.lrp.lt

Šiemet vaikų vasaros stovykloms skirtų lėšų atostogauti užteks tik 12 procentų Lietuvos mokinių, iš kurių apie 20 procentų yra vaikai iš socialiai remtinų šeimų. Visi likę socialinę atskirtį patiriantys vaikai, gyvenantys skurdesnėmis sąlygomis, dažnai laiką leidžiantys žalingoje ir netinkamoje aplinkoje, neturi jokios galimybės turiningai leisti laisvalaikį, nuvykti į vasaros stovyklą ar užsiimti dienos centruose.

Šiemet vaikų vasaros stovykloms skirtų lėšų atostogauti užteks tik 12 procentų Lietuvos mokinių.

Pasak Prezidentės, vaikų vasaros užimtumui užtikrinti reikalinga visų savivaldybių iniciatyva. Daugiausia lėšų vaikų vasaros poilsiui skiria Vilniaus miesto ir rajono, Kauno miesto savivaldybės. Didžiausios lėšos, tenkančios vienam vaikui – Švenčionių, Šiaulių, Šalčininkų rajonų ir Kazlų Rūdos savivaldybėse. Tačiau net 10 savivaldybių šalyje vaikų vasaros stovykloms iš savo biudžeto neskiria nei cento.

Siekiant užtikrinti saugų ir turiningą vasaros laisvalaikį vargingiau gyvenantiems vaikams, startavo iniciatyva „Padovanok vaikui vasarą“, kviečianti aukojimo portale www.aukok.lt nupirkti vaikui kelialapį į stovyklą, užsiėmimus dienos centre ar tiesiog pervesti tam lėšų. Ši iniciatyva – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerė.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos inform., www.lrp.lt

Parašykite komentarą

Top