Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Prezidentė: ,,Lietuva ir Vokietija – kaip niekada artimos“

Prezidentė: ,,Lietuva ir Vokietija – kaip niekada artimos“

Valstybinio vizito į Vokietiją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios šalies Prezidentu Joachimu Gaucku.

Valstybių vadovai aptarė dvišalių santykių stiprinimą ir naujas bendradarbiavimo galimybes, agresyvaus, provokatyvaus Rusijos elgesio ir propagandos keliamą grėsmę, bendrą atsaką saugumo iššūkius. Lietuvos ir Vokietijos prezidentai taip pat pabrėžė europinių vertybių išsaugojimo ir paramos Ukrainos žmonėms svarbą.

Pasak šalies vadovės, Vokietija yra Lietuvos strateginė partnerė, su kuria mus sieja labai tvirti istoriniai, politiniai ir ekonominiai ryšiai, bendri interesai ES ir NATO.

„Lietuva ir Vokietija dar niekada nebuvo tokios artimosm, glaudžiai dirbančios išvien dėl savo žmonių gerovės. Vokietija ne tik viena didžiausių mūsų šalies ekonominių partnerių, bet ir strateginė sąjungininkė, kurios kariai padeda užtikrinti Lietuvos saugumą. Be Vokietijos paramos mūsų valstybės raida nebūtų tokia sparti“, – sakė Prezidentė.

Lietuva ir Vokietija sėkmingai bendradarbiauja iš esmės visose srityse. Ši valstybė yra trečia pagal dydį Lietuvos prekybos partnerė ir investuotoja. Mūsų šalyje veikia apie 500 vokiško kapitalo įmonių, kurios sukūrė 17 000 darbo vietų. Vokiečių verslininkai teigiamai vertina ekonominę Lietuvos padėtį ir perspektyvas, 9 iš 10 verslininkų savo veiklai vėl rinktųsi Lietuvą. Klaipėdos uoste į Vokietiją ir iš jos gabenami kroviniai sudaro didžiausią krovinių apyvartą.

Valstybių vadovai aptarė Lietuvos gynybos stiprinimo priemones – nuoseklų krašto gynybos finansavimo didinimą, šauktinių tarnybos sugrąžinimą, nacionalinių greito reagavimo pajėgų sukūrimą ir karinės technikos modernizavimą.

Prezidentė pabrėžė Vokietijos indėlio svarbą mūsų šalies saugumui. Vokietija operatyviai sureagavo į Baltijos šalims iškilusias grėsmes ir atsiuntė savo rotacines pajėgas, karinę techniką, sustiprino Baltijos oro policijos misiją, aktyviai įsitraukė į NATO kolektyvinės gynybos pratybas Baltijos šalyse. Šiuo metu Lietuvoje taip pat dislokuoti vokiečių kariai ir karinė technika – Lietuvoje iš viso šiemet bus dislokuota apie 600 šios valstybės karių.

Intensyvūs ryšiai – mokslo, medicinos, kultūros ir regioninio bendradarbiavimo srityse. Lietuvos ir Vokietijos mokslininkai pagal įvairias ES mokslinių tyrimų programas prisideda prie 50 bendrų projektų. Medicinos srityje su Vokietijos gydymo ir mokslo įstaigomis bendradarbiauja Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Kauno klinikos ir Vilniaus universiteto Santariškių klinikos. Vyksta studentų mainai.

Parengta pagal LR Prezidento kanceliarijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top