Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Prezidentė Niujorke dalyvaus JT Generalinės Asamblėjos debatuose

Prezidentė Niujorke dalyvaus JT Generalinės Asamblėjos debatuose

Niujorke šalies vadovei bus įteiktas Balzeko lietuvių kultūros muziejaus įsteigtas metų žmogaus apdovanojimas už šalies vadovės indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą
Niujorke šalies vadovei bus įteiktas Balzeko lietuvių kultūros muziejaus įsteigtas metų žmogaus apdovanojimas už šalies vadovės indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien išvyksta darbo vizito į Niujorką, kur dalyvaus 71-ojoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesijoje.

Aukšto lygio debatuose valstybių vadovai diskutuos, kaip paskatinti darnaus pasaulio vystymosi darbotvarkės įgyvendinimą. Pernai šalių lyderiai nubrėžė 17 darnaus vystymosi tikslų, kuriais iki 2030 m. siekiama įveikti skurdą ir badą pasaulyje, užtikrinti kokybišką švietimą ir sveikatos apsaugą, pasiekti lyčių lygybę, kovoti su klimato kaita, skatinti ekonomikos augimą, užtikrinti prieigą prie modernios ir patikimos energijos visiems pasaulio žmonėms.

Niujorke šalies vadovei  bus įteiktas Balzeko lietuvių kultūros muziejaus įsteigtas metų žmogaus apdovanojimas už šalies vadovės indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

Prezidentės teigimu, skurdas, žmogaus teisių pažeidimai, ekonominių ir švietimo galimybių trūkumas – tai iššūkiai, peržengiantys valstybių sienas.

Jų pasekmes – plintantį radikalizmą, augančias terorizmo grėsmes, migracijos krizę jaučia visos pasaulio šalys. Užtikrindami darnų pasaulio vystymąsi ir padėdami sunkiausiai besiverčiantiems, stiprindami žmogaus teisių apsaugą, mažindami nelygybę, kuriame ir saugesnę ateitį sau.

Šalies vadovė kalboje JT Generalinei Asamblėjai pabrėš, kad darnaus pasaulio vystymosi sėkmė neatsiejama nuo moterų padėties gerinimo visame pasaulyje. Prezidentė atkreips pasaulio lyderių dėmesį, jog skurdas ir badas labiausiai paveikia moteris, kalbės apie būtinybę apsaugoti moteris nuo smurto, sudaryti sąlygas joms įgyti išsilavinimą, užtikrinti moterų dalyvavimą priimant svarbiausius politinius ir ekonominius sprendimus.

Niujorke Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujanti Prezidentė taip pat surengs aukšto lygio diskusiją „Ekonominė smurto prieš moteris kaina“. Renginio tikslas – atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į kaštus, kuriuos visi sumokame dėl nesiliaujančio smurto prieš moteris.

Renginyje dalyvaus Čilės, Kroatijos, Maltos prezidentės, Pasaulio Banko prezidentas, Pasaulio sveikatos organizacijos generalinė direktorė, Europos Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius, kitų tarptautinių organizacijų vadovai, akademinės bendruomenės atstovai bei kiti aukšti svečiai.

Įvairiais skaičiavimais, smurtą patyrusios moterys uždirba iki 35 proc. mažiau, o dėl suluošintos moterų sveikatos, prarastų galimybių mokytis ir dirbti, teisinių, socialinių ir medicininių išlaidų pasaulio ekonomika kasmet netenka iki 2 proc. BVP.

Niujorke šalies vadovei taip pat bus įteiktas Balzeko lietuvių kultūros muziejaus įsteigtas metų žmogaus apdovanojimas už šalies vadovės indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

Prezidentės spaudos tarnyba, Prezidento kanceliarijos nuotrauka.

Parašykite komentarą

Top