Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Prezidentė susitiko su mokiniais iš Luhansko

Prezidentė susitiko su mokiniais iš Luhansko

Birželio 13 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Luhansko srities ukrainiečių mokiniais.

Devyniolika Ukrainos moksleivių į Lietuvą atvyko savaitei pagal vystomojo bendradarbiavimo projektą „Parama nuo konflikto nukentėjusiems Rytų Ukrainos regionams švietimo srityje: Kelyje į pokyčius“.

Šio projekto tikslas – padėti nuo karo Rytų Ukrainoje nukentėjusioms šeimoms. Ugdyti jaunųjų ukrainiečių lyderystės, pasitikėjimo savimi, kritinio mąstymo, socialinius įgūdžius. Supažindinti juos su galimybėmis, kurias atveria demokratinė sistema ir europietiškos vertybės.

„Ukrainos vaikai susidūrė su karo baisumais ir skaudžiomis netektimis. Jų tėvai, broliai kaunasi už laisvę ir teisę patiems kurti savo šalies ateitį. Mūsų pareiga padėti ir palaikyti Ukrainą. Lietuva tvirtai remia Ukrainos žmonių ryžtą gyventi taikioje, europietiškoje ir skaidrioje valstybėje“, – sakė Prezidentė.

Į Lietuvą atvykę jaunieji ukrainiečiai yra aktyvūs, motyvuoti ir pilietiški moksleiviai iš Stanyčno-Luhanskės ir Zolotovsko mokyklų. Šios mokyklos yra smarkiai nukentėjusios per apšaudymus, susiduria su priešiška Rusijos propaganda. Daugeliui vaikų tai pirmoji kelionė į užsienį. Keletas jų yra persikėlę iš okupuotų Ukrainos teritorijų, o jų šeimos gyvena ypač sunkioje finansinėje padėtyje.

Vaikai taip pat aplankė Prezidentūroje veikiantį Valstybės pažinimo centrą ir ten dalyvavo specialioje edukacinėje programoje.

Viešnagės Lietuvoje metu jaunieji ukrainiečiai taip pat bendravo su savo bendraamžiais iš Žemynos ir J. Biržiškos gimnazijų, susitiko su Lietuvos moksleivių sąjungos atstovais, lankėsi Seime, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, dalyvavo lyderystės ir pilietiškumo mokymuose, kultūrinėse ir pažintinėse dirbtuvėse, įvairiose ekskursijose Vilniuje ir Trakuose.

LR Prezidento kanceliarijos inform., www.lrp.lt

Parašykite komentarą

Top