Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Prezidentė susitiko su Tailando princese

Prezidentė susitiko su Tailando princese

Balandžio 14 d. Vilniuje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusia Tailando princese Maha Chakri Sirindhorn.

Prezidentė su Tailando princese aptarė, kaip sutvirtinti dvišalius ekonominius, mokslo, kultūros ryšius, Lietuvos ir Tailando bendradarbiavimą Jungtinėse Tautose bei kitose organizacijose, siekiant sustiprinti tarptautinį saugumą, gerinti visuomenės sveikatą, moterų ir vaikų teisių apsaugą pasaulyje.

Prezidentės teigimu, Lietuvos ir Tailando ryšiai dar tik plėtojasi, todėl šis vizitas atveria naujų galimybių sustiprinti mūsų žmonių ir verslo bendradarbiavimą. Lietuvai Tailandas gali atverti kelią į augančią Pietryčių Aziją, o pažangias technologijas ir išvystytą infrastruktūrą turinti Lietuva gali tapti Tailando tiltu į Baltijos jūros regioną.

Šalies vadovė su Tailando princese aptarė galimybes skatinti dvišalę prekybą ir investicijas. Tailandas yra daugiausia į Lietuvą investavusi Pietryčių Azijos valstybė. Klaipėdoje jau daugiau nei dešimtmetį veikia Tailando kapitalo plastiko granulių gamykla, kurioje taikomos aukštosios technologijos ir dirba 120 žmonių. Tačiau, Prezidentės teigimu, ekonominio bendradarbiavimo galimybių yra ir daugiau.

LR Prezidento kanceliarijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top