Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Prezidentė sveikina jaunuosius Lietuvos krepšininkus, linki sėkmės olimpiečiams

Prezidentė sveikina jaunuosius Lietuvos krepšininkus, linki sėkmės olimpiečiams

Sekmadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos rinktinę Europos jaunimo iki 20 metų vaikinų krepšinio čempionate iškovojus sidabro medalius, o išlydėdama ir kreipdamasi į olimpiečius, pabrėžė, kad olimpiada – ne tik šventė, tai metas, kai geriausi mūsų sportininkai, pasklidę po visą pasaulį, vėl sugrįžta atstovauti Lietuvai.

Krepšininkams Prezidentė palinkėjo atkaklumo, ryžto ir tolesnių pergalių. „Jūsų laimėjimas – įkvepiantis pavyzdys, kad tik iš vienybės ir susitelkimo gimsta pačios didžiausios pergalės. Šie medaliai yra Jūsų atkaklios kovos ir talento įvertinimas, pradžiuginęs Lietuvą“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse Lietuva dalyvavo 1924 m., tuomet rinktinėje buvo 13 sportininkų – 11 futbolininkų ir 2 dviratininkai.

Prezidentė įteikė Lietuvos vėliavą olimpinės rinktinės kapitonei, buriuotojai, olimpinei vicečempionei ir pasaulio čempionei Gintarei Scheidt, kuri vėliavą neš per olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją.

„Jūs kiekvienas būsite mūsų širdyse, dėl kiekvieno jaudinsimės, žiūrėsime jūsų varžybas ir linkėsime viso geriausio. Noriu padėkoti visiems, kurie savo darbštumu, užsispyrimu, valia ir talentu pasiekėte galimybę dalyvauti olimpiadoje, parodyti, kad ir nedidelė valstybė turi nuostabių sportininkų“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovė taip pat padėkojo treneriams ir visiems, kurie dirbo su sportininkais, jiems padėjo, suprato ir palaikė. Greta mūsų krepšinio rinktinės didžiausias Lietuvos olimpines komandas sudarė lengvaatlečiai ir irkluotojai. Kartu su sportininkais į olimpiadą išvyksta 42 treneriai, 8 teisėjai ir 25 žmonių personalo grupė – gydytojai ir kiti specialistai, olimpinėje misijoje dirbs 9 žmonės.

Rio de Žaneire Lietuvai atstovaus 68 sportininkai. Jie įsilies į daugiau nei 10 tūkst. sportininkų gretas iš 206 šalių, kurie varžysis 28 sporto šakų rungtyse.

Mūsų šalies sportininkai startuos badmintono, bokso, buriavimo, dviračių sporto, dziudo, gimnastikos, imtynių, irklavimo, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, sunkiosios atletikos, šaudymo, šiuolaikinės penkiakovės ir teniso varžybose.
Prezidento kanceliarijos inf. ir nuotrauka.

Parašykite komentarą

Top