Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Profesinėje karo tarnyboje – pirmasis šauktinis

Profesinėje karo tarnyboje – pirmasis šauktinis

linas Jakštas. Asmeninio archyvo nuotr., www.kam.lt
Linas Jakštas. Asmeninio archyvo nuotr., www.kam.lt

Birželio 20 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione Radviliškyje profesinę karo tarnybą pradeda jaunesnysis eilinis Linas Jakštas. Jis yra pirmasis 2015 m. pavasarį atnaujintą privalomąją pradinę karo tarnybą baigęs šauktinis, kuris pasirašė su Lietuvos kariuomene profesinės karo tarnybos sutartį.

Gegužės pabaigoje Dragūnų batalione Klaipėdoje intensyvią devynių tarnybą baigęs j. eil. L. Jakštas mėnesį pailsėjo ir birželio 20 d. prisistatys savo naujosios tarnybos vietos vadams.

Radviliškio mieste dislokuotą, ugnies paramą sausumos pajėgoms teikiantį ir strateginių objektų oro gynybą vykdantį batalioną Linas pasirinko ne tik dėl to, kad šis kariuomenės padalinys yra arčiau namų. „Noriu ginti Lietuvos oro erdvę, noriu prisidėti prie Lietuvos saugumo užtikrinimo, nes to ir siekiau, nusprendęs savanoriškai atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą,“ – sakė Kuršėnuose (Šiaulių r.) gyvenantis L. Jakštas.

Linas sako, kad jam visada patiko aviacija, visada norėjo būti arti ar bent jau netoli lėktuvų, naikintuvų, oro gynybos sistemų. „Jau užsirašęs į privalomąją pradinę karo tarnybą žinojau, jog ją baigęs bandysiu darbintis būtent Oro gynybos batalione“, – sakė Linas.

Lino pasirinktas Lietuvos kariuomenės vienetas yra Karinių oro pajėgų dalinys, įkurtas 2000 metais. Jis yra ginkluotas moderniomis raketinėmis oro gynybos sistemomis RBS-70 ir STINGER. Oro gynybos batalioną sudaro trys oro gynybos, viena apžvalgos radarų ir viena štabo ir aprūpinimo baterijos.

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos inform., www.kam.lt

Parašykite komentarą

Top