Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Projektai ,,Kur Lietuvai“ išsiskiria rezultatyvumu

Projektai ,,Kur Lietuvai“ išsiskiria rezultatyvumu

Vyriausybėje vyko Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ dalyvių darbo rezultatų pristatymas.

Renginio metu programos dalyviai daugiau nei šimtui svečių pristatė pastarąjį pusmetį šalies viešajame sektoriuje spręstas problemas, pasiektus rezultatus ir šių problemų sprendimo tęstinumą.

Renginyje sveikinimo žodį tarė „Kurk Lietuvai“ programą Ūkio ministerijoje kuruojanti viceministrė Rasa Noreikienė, kuri  akcentavo, kad dalyvių įgyvendinti projektai pasižymi rezultatyvumu.

„Man ypač džiugu, kad šiandien programos dalyviai kalba ne tik apie pasiūlymus ar strategijas, bet apie konkrečius įgyvendinant projektus pasiektus rezultatus, pavyzdžiui, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ inicijuoto projekto metu programos dalyvės parengė modelį, pagal kurį kartu su užsienio investuotojais peržiūrėjo 5 studijų programas, o aukštosios mokyklos verslo siūlomas studijų programų tobulinimo rekomendacijas jau įsipareigojo įgyvendinti nuo ateinančio rudens“, – teigė ūkio viceministrė.

Įgyvendinant projektą 22 užsienio investuotojai nusakė jiems aktualiausias studijų programas 4 universitetuose ir teikė rekomendacijas dėl programų tobulinimo. Planuojama, kad per 600 studentų, studijuojančių ar studijuosiančių ekonomiką Kauno technologijos universitete, inžinerinę informatiką ir mechanikos inžineriją Vilniaus Gedimino technikos universitete, informacines technologijas Vilniaus universitete ir mechanikos inžineriją Šiaulių universitete, jau nuo rudens pajus naudą ir taps labiau geidžiami darbo rinkoje. Taip bus sprendžiamas ir kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo klausimas.

Dalyvius ir svečius taip pat sveikino Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, kuris pažymėdamas programos dalyvių įgyvendinamų projektų svarbą taip pat džiaugės, kad sėkmingai bendradarbiaujant Ūkio ministerijai, užsienio investicijų plėtros agentūrai „Investuok Lietuvoje“ ir Vyriausybės kanceliarijai bei Vidaus reikalų ministerijai buvo užtikrintas programos tęstinumas iki 2018 m. rudens.

JPP „Kurk Lietuvai“ dalyviai pirmosios šių metų rotacijos metu prisidėjo prie įvairių problemų sprendimo, tarp jų ir verslo sąlygų šalyje gerinimo. Net 80 proc. ES smulkiųjų ir vidutinių verslininkų kaip vieną didžiausių kliūčių kuriant verslą nurodo dokumentų ir leidimų tvarkymąsi. Lietuvoje pradedantiems verslininkams šią problemą padeda spręsti vieno langelio principu veikiantis portalas „Verslo vartai“.

JPP „Kurk Lietuvai“ dalyviai teikė ir įgyvendino siūlymus, kokių pokyčių reikia „Verslo vartams“, kad portalas išties galėtų tapti vienu langeliu verslininkams. Dalyviai apskaičiavo, kad, įgyvendinus visus projekto metu pradėtus pokyčius, valstybės per ateinančius 15 metų galėtų pajusti papildomą 4 mln. eurų naudą.

Prisidėdami prie talentų pritraukimo į Lietuvą, taip spręsdami kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo problemą, JPP „Kurk Lietuvai“  dalyviai atliko išsamią studiją – nagrinėdami geriausias kitų šalių patirtis ir remdamiesi jomis, pateikė siūlymų, kaip mūsų šalis galėtų stiprinti savo gebėjimus pritraukiant užsienio šalių talentus, susigrąžinant emigrantus bei pritraukiant ir išlaikant studijuoti mūsų šalyje norintį jaunimą.

Renginio metu programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai taip pat pristatė konkrečius siūlymus, kurie padėtų į šalį pritraukti daugiau inovatyvių projektų. Taip pat pateikė analizę ir pasiūlymų, kaip, remiantis Jungtinėje Karalystėje plačiai taikomomis praktikomis, kokybiškai vertinti eksporto skatinimo priemones – tai leis tikslingiau naudoti ribotus valstybės išteklius šioms veikloms.

Ypač daug renginyje dalyvavusių svečių dėmesio sulaukė programos „Kurk Lietuvai“ dalyvių vykdytas socialinio verslo projektas, kurį įgyvendinant buvo pristatytas projekto metu sukurtas socialinio verslo kūrimo gidas bei vaizdo medžiaga, supažindinanti vartotojus su socialiniu verslu. Taip pat pristatyti parengti socialinio verslo kriterijai, padėsiantys visiems suprasti, kuo socialinis verslas skiriasi nuo tradicinio verslo ar socialinių įmonių.

Tarptautiniu mastu pripažinta Jaunųjų profesionalų programa yra tęsiama, ir šių metų rudenį jau penkta JPP „Kurk Lietuvai“ karta pradės darbus viešojo sektoriaus institucijose. Šiais metais programos dalyviai prisidės prie Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ tikslų įgyvendinimo. Atranka į 2016–2017 m. JPP „Kurk Lietuvai“ jau prasidėjo ir tęsis iki š. m. birželio 16 d. Daugiau informacijos apie atranką galima rasti www.kurklt.lt.

Aušra RAMOŠKAITĖ

Ūkio ministerijos Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

Top