Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > R. Paksas: ,,ES prisižaidė, panakinusi kvotas pieno gamybai“

R. Paksas: ,,ES prisižaidė, panakinusi kvotas pieno gamybai“

,,Perdirbėjų diktuojamos supirkimo kainos netelpa sveiko proto ribose. Už litrą pieno šiandien mokama 19 euro centų. Per mėnesį supirkimo kaina sumažėjo beveik 7 procentais. Žmonės manęs susitikimuose klausia: ar neatsitiks taip, kad greitai mūsų anūkai karves matys nebe pievose, bet tik nuotraukose?“ – diskusijoje  apie krizei pieno sektoriuje įveikti skirtas priemones sakė Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas.

Rolandas Paksas. Martyno Ambrazo nuotr./www.tvarka.lt
Rolandas Paksas. Martyno Ambrazo nuotr./www.tvarka.lt

Smarkiai sumažėjus pieno kainai Europos Sąjungoje ir nesant ženklų jos atsigavimui, europarlamentarai gegužės 26 d. kartu su ES žemės ūkio komisaru Philu Hoganu diskutavo apie priemones, kurios padėtų stabilizuoti nuo šios krizės kenčiančių žemdirbių pajamas.

Būtent kvotų panaikinimas ir buvo viena iš paskatų kilti dabartinei pieno ūkio krizei.

R. Paksas kritikavo sprendimą nuo praėjusių metų balandžio ES panaikinti pieno gamybos kvotas. Jos bendrijoje buvo taikomos tris dešimtmečius. Politiko teigimu, visi pripažįsta, kad būtent kvotų panaikinimas ir buvo viena iš paskatų kilti dabartinei pieno ūkio krizei.

„Kažkaip keistai išeina: kai nereikia jokių kvotų, bet būtina griežtai saugoti išorines ES sienas, tas kvotas įvedame. Ten, kur jos reikalingos, imame ir panaikiname, taip sukeldami dar vieną krizę“, – sakė europarlamentaras.

Jo vertinimu, šioje situacijoje būtinos ne tik finansinės išmokos pieno gamintojams. „Reikia ir laikinų mokestinių bei paskolų lengvatų. Būtina peržiūrėti teisines perdirbėjų ir pieno tiekėjų nuostatas, labiau apibrėžti kuo mažesnį galimą kainų intervalą sutartyse su perdirbėjais. Pieno gamintojų kooperatyvams taikykime mažesnius mokesčius“, – siūlė R. Paksas.

Parlamentaras mano, kad pieno kvotos turi būti grąžintos. „Jeigu jau laisvosios rinkos principų netaikome migracijos problemai, tai gal netaikykime jų ir pieno gamybos sektoriui“, – sakė politikas.

Parengta pagal BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top