Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > R. Sinkevičius: ,,Lietuva negali būti transporto ,,sala“

R. Sinkevičius: ,,Lietuva negali būti transporto ,,sala“

„Lietuva negali būti „sala“ Europos Sąjungoje, mes privalome tapti europinio transporto tinklo dalimi“, – priėmęs Flandrijos (Belgija) Ministrą Pirmininką Gertą Buržua (Geert Bourgeois) sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, kalbėdamas apie praėjusiais metais baigtą tiesti „Rail Baltica“ geležinkelio ruožą nuo Lenkijos–Lietuvos valstybių sienos iki Kauno.

Lietuvos teritorijoje nutiesta 127 km naujos europinio standarto 1 435 mm pločio vėžės, rekonstruota ar pastatyta 19 tiltų.

Susisiekimo ministras R. Sinkevičius susitiko su Flandrijos Ministru Pirmininku G. Buržua. www.sumin.lt nuotr.
Susisiekimo ministras R. Sinkevičius susitiko su Flandrijos Ministru Pirmininku G. Buržua. www.sumin.lt nuotr.

Flandrijos Ministro Pirmininko vadovaujamą delegaciją taip pat domino, kaip Lietuva žada dalyvauti „Vienos juostos, vieno kelio“ projekte. Pasak R. Sinkevičiaus, šioje Kinijos valdžios vykdomoje strategijoje nurodyta, kad ekonominio bendradarbiavimo ir transporto keliai į Europą eina per Baltijos šalis.

„Mūsų tikslas – įtvirtinti Lietuvą ir jos transporto infrastruktūrą kaip patikimą Naujojo šilko kelio maršruto tašką. Tikimės, kad Kinijos kroviniai bus transportuojami per Klaipėdos uostą į Skandinaviją ir kitus Vakarų Europos uostus. Lietuva, kaip sparčiai auganti tranzito šalis, turi realias galimybes tapti svarbia pasaulio transporto ir logistikos rinkos žaidėja, dalyvaudama aktyvioje šios strategijos plėtroje“, – sakė ministras.

Mūsų tikslas – įtvirtinti Lietuvą ir jos transporto infrastruktūrą kaip patikimą Naujojo šilko kelio maršruto tašką.

Aptardamas Rusijos sankcijų įtaką Lietuvos ekonomikai ir uostams, R. Sinkevičius pripažino, kad kaimyninės šalies sankcijos gerokai palietė transporto sektorių. Pasak ministro, tranzitas į Rusiją sumažėjo 40 proc., ir tam didelės įtakos turi kaimyninės valstybės politiniai sprendimai.

„Tačiau Lietuvai pavyko diversifikuoti rinkas, padidinti pervežamų krovinių į Vakarų Europos valstybes dalį. Todėl Klaipėdos uostas ne tik nesumažino krovos apimčių, bet 2014–2015 m. netgi padidino kraunamų krovinių kiekį. Tikimės, kad ir šiais metais Klaipėdoje turėsime eilinį krovos rekordą“, – sakė ministras.

R. Sinkevičius iškirtinai padėkojo ministrui pirmininkui Gertui Buržua už Flandrijos Vyriausybės paramą, vykdomą pagal trišalę Lietuvos ir Flandrijos bendradarbiavimo 2016–2018 m. programą, kuri suteikia galimybę Lietuvos transporto sektoriaus specialistams dalyvauti stažuotėse ir susipažinti su Flandrijos transporto ir logistikos sistema, studijuoti magistratūros studijų programoje Antverpeno universitete, taip pat jūrų transporto specialistams dalyvauti mokymuose.

Po susitikimo su susisiekimo ministru Flandrijos delegacijos atstovai, tarp kurių keturių uostų – Antverpeno, Gento, Ostendės ir Zebriugės – vadovai, susitiko su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovybe.

Parengta pagal www.sumin.lt

Parašykite komentarą

Top