Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Raseinių meras gali lengviau atsikvėpti – teismo išvada yra galutinė ir neskundžiama

Raseinių meras gali lengviau atsikvėpti – teismo išvada yra galutinė ir neskundžiama

2016-07-07

Raseinių meras Algirdas Gricius nesulaužė priesaikos, dar kartą konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).

LVAT išvada yra galutinė ir neskundžiama. Teismas nurodė, kad Vietos savivaldos įstatymas aiškiai nenumato pareigos įtraukti tarybos narių siūlymus papildyti tarybos darbotvarkę skubos tvarka, taip pat nenurodo konkretaus laiko tarpo, per kurį meras turi pasirašyti įstatymus.

„(…) meras nesulaužė priesaikos ir vykdė jam įstatymuose numatytus įgaliojimus“, – paskelbtoje nutartyje nurodė teismas.

LVAT išnagrinėjo jau antrą Raseinių savivaldybės tarybos skundą prieš merą A.Gricių, kuriame jis taip pat kaltintas sulaužęs priesaiką, nes gruodį į tarybos posėdžio darbotvarkę neįtraukė klausimo dėl vicemerės ir administracijos vadovo atleidimo. Taip pat taryba skunde nurodė, jog meras gruodį posėdyje priimtus tarybos sprendimus pasirašė tik po kelių dienų, nors, politikų nuomone, tai turėjo padaryti tą pačią dieną.

„(…) išplėstinė teisėjų kolegija neturi pagrindo konstatuoti, jog meras į 2015 metų gruodžio 15 dieną vykusio tarybos posėdžio darbotvarkę neįtraukdamas klausimo dėl savivaldybės administracijos direktoriaus atleidimo svarstymo sulaužė mero priesaiką ir (ar) neįvykdė įstatymuose jam numatytų įgaliojimų“, – pripažino teismas.

Birželio 17 dieną šis teismas nagrinėjęs ankstesnį skundą prieš merą A.Gricių pripažino, kad Raseinių vadovas įstatymų nepažeidė ir priesaikos nesulaužė.

Tąkart koalicijos atstovai merą kaltino, kad buvo įpareigotas užimti atitinkamą poziciją teisme nagrinėjamose bylose dėl mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus atleidimo, tačiau teikdamas atsiliepimą teismui, esą veikė tarybos vardu be jos žinios. A.Gricių išteisinęs LVAT tąkart konstatavo, kad teismuose meras reiškė savo, o ne tarybos poziciją.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo ir www.verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top