Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Reitingai: Valstiečių ir žaliųjų sąjunga sparčiai vejasi socialdemokratus

Reitingai: Valstiečių ir žaliųjų sąjunga sparčiai vejasi socialdemokratus

Remiantis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ duomenimis, pranešė Delfi.lt, Seimo rinkimus daugiamandatėje apygardoje laimėtų valdantieji socialdemokratai. Už juos savo balsą pasiruošę atiduoti 15,8 proc. respondentų.

2013 m. Ramūnas Karbauskis kartu su Andriumi Mamontovu įkūrė paramos ir labdaros fondą ,,Švieskime vaikus“.
2013 m. Ramūnas Karbauskis kartu su Andriumi Mamontovu įkūrė paramos ir labdaros fondą ,,Švieskime vaikus“.

Tačiau nelabai daug nuo socialdemokratų atsilieka Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kuriai simpatiją jaučia 13,4 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų.Per mėnesį socialdemokratų populiarumas šiek tie sumažėjo (nuo 16,8 iki 15,8 proc.), o valstiečių žaliųjų – paaugo (nuo 12,2 iki 13,4 proc.), nors pokyčiai neperžengia paklaidos ribų.

Trečioje vietoje įsitvirtino Gabrieliaus Landsbergio vadovaujama Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Už šią politinę jėgą balsuotų 10,7 proc. apklaustųjų. Per mėnesį šios partijos populiarumas beveik nepakito – buvo 10,5, dabar 10,7 proc.

Čia situaciją lemia ne R. Pakso nenoras atsisakyti Europos Parlamento nario mandato, bet teisinis reguliavimas, draudžiantis apkaltos proceso tvarka iš pareigų pašalintam asmeniui siekti pareigų, kuriose būtina prisiekti.

Toliau rikiuojasi Valentino Mazuronio vadovaujama Darbo partija, nors pats partijos pirmininkas rinkimuose dalyvauti neketina. Šios partijos sąrašo lyderis bus Kęstutis Daukšys. Šiuo metu Darbo partijos populiarumas siekia 7,3 proc., prieš mėnesį jis buvo panašus – 7,6 proc.

Rolando Pakso vadovaujama „Tvarka ir teisingumas“ irgi į rinkimus bus vedama ne lyderio R. Pakso, bet Remigijaus Žemaitaičio. Tačiau, skirtingai nei Darbo partijoje, čia situaciją lemia ne R. Pakso nenoras atsisakyti Europos Parlamento nario mandato, bet teisinis reguliavimas, draudžiantis apkaltos proceso tvarka iš pareigų pašalintam asmeniui siekti pareigų, kuriose būtina prisiekti.

Remiantis visuomenes nuomonės apklausa, už „tvarkiečius“ balsuotų 6,2 proc. respondentų. Partijos populiarumas per mėnesį kiek sumenko nuo 7,6 proc.Liberalų sąjūdis, kuriam dabar vadovauja Vilniaus meras Remigijus Šimašius, sulauktų 6,1 proc. respondentų palaikymo.

Gabrielius pasuko savo garsiojo senelio keliu. Nuotraukoje – su jauniausios Landsbergių kartos atstovais Augustu ir Vilhelmu.
Gabrielius Landsbergis pasuko savo garsiojo senelio keliu. Nuotraukoje – su jauniausios Landsbergių kartos atstovais Augustu ir Vilhelmu.

R. Šimašiaus partijos kandidatų sąraše irgi nebus, mat politikas nenori netekti Vilniaus mero pareigų. Partijos sąrašą rinkimuose ves Eugenijus Gentvilas.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos populiarumas liepos mėnesį siekė 4,8 proc. (prieš mėnesį buvo 4,3 proc.). Šios partijos pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis taip pat pranešė nedalyvausiantis Seimo rinkimuose.

V. Tomaševskis, V. Mazuronis bei R. Šimašius į rinkimus neina dėl naujų Seimo rinkimų įstatymo pataisų, kurios numato, kad Seimo nariu išrinkus savivaldybės tarybos, Europos Parlamento narį ar merą, toks politikas per 15 dienų netenka savivaldybės, europarlamentaro ar mero pareigų – tai yra toks asmuo negali rinktis.

Toliau partijų sąraše pagal populiarumą rikiuojasi Naglio Puteikio vadovaujama Lietuvos centro partija (3,1 proc.). Ši partija kol kas neregistruota rinkimuose, nors, pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko, šis klausimas bus sprendžiamas ketvirtadienį.

Už Lino Balsio vadovaujamą Lietuvos žaliųjų partiją balsuoti norėtų 2,3 proc. respondentų. Kitą partiją rinktųsi 2,2 proc. apklaustų žmonių.

Dar 16,1 proc. sakė, kad rinkimuose nebalsuotų, o 12 proc. neatsakė į klausimą.
http://www.delfi.lt

Parašykite komentarą

Top