Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Rekomendacijos – dėl žvejybos kvotų Baltijos jūroje

Rekomendacijos – dėl žvejybos kvotų Baltijos jūroje

Tarptautinė jūrų tyrinėjimo taryba (TJTT), įvertinusi žuvų išteklių būklę, pateikė rekomendacijas dėl žvejybos galimybių Baltijos jūroje 2017 metams.

Europos Komisija, įgyvendindama ES Bendrosios žuvininkystės politikos tikslą tausiai valdyti jūrų išteklius ir įvertinusi argumentuotas mokslininkų rekomendacijas, parengs reglamento projektą, kuriuo bus nustatytos žvejybos Baltijos jūroje kvotos 2017 metams. Šis projektas bus pateiktas  svarstyti Europos Sąjungos valstybėms narėms Europos Tarybos darbo grupėse ir BALTFISH regioniniame forume. Galutinis politinis sprendimas bus priimtas Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos posėdyje.

TJTT didelį dėmesį skiria mėgėjų žvejybai. Pastaruoju metu mėgėjų sugautų žuvų kiekis Baltijos jūroje sudaro didelę viso sugauto menkių laimikio dalį,  todėl suinteresuotos ES valstybės narės kartu su Europos Komisija ir TJTT šiuo metu aktyviai diskutuoja BALTFISH forume, kokią įtaką Baltijos jūros menkių ištekliams turi mėgėjų žvejyba ir kaip reikėtų keisti šių išteklių valdymą ateityje. Dėl prastos Baltijos jūros menkių išteklių būklės jau keletą metų iš eilės TJTT siūlo gerokai sumažinti jų sugavimo kiekį.

2017 m. siūloma sumažinti tiek rytinių, tiek vakarinių menkių kvotas (rytinių menkių kvota – 26 994 t (-8 proc. nuo 2016 m. kvotos) ir vakarinių menkių kvota – 917 t (-88 proc. nuo 2016 m. kvotos)). Kadangi Lietuvos žvejai paskutiniais metais panaudoja tik nedidelę dalį šių išteklių kvotos, tai neturės didelės neigiamos įtakos žvejybos sektoriui. TJTT taip pat pateikė rekomendacijas 2017 m. strimelėms (216 000 t, tai yra 7 proc. daugiau nei 2016 m.) ir šprotams (314 000 t, tai yra 35 proc. daugiau nei 2016 m.).

Baltijos regiono valstybės BALTFISH susitikimų metu aptars TJTT pasiūlymą bei pateiks argumentuotą bendrą regiono nuomonę Europos Sąjungos institucijoms. Jau kelinti metai iš eilės bendra regiono pozicija yra svarus argumentas priimant galutinį sprendimą Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje dėl Baltijos jūros kvotų.

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos inform., www.zum.lt

Parašykite komentarą

Top