Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Rio ketvirtadienis: Lietuvos baidarių irkluotojai iškovojo olimpinius medalius

Rio ketvirtadienis: Lietuvos baidarių irkluotojai iškovojo olimpinius medalius

sida

Ketvirtadienį Rio de Žaneire finaluose startavo baidarių ir kanojų irkluotojai. Šiandien 31-ąjį gimtadienį švenčiantis E.Ramanauskas ir 30-metis A.Lankas tapo pirmaisiais Nepriklausomos Lietuvos baidarių irkluotojais, iškovojusiais olimpinį medalį.

Lietuviams dosnioje Rodrigo de Freito lagūnoje mūsų šalies dvivietės baidarės įgula galingai šovė iš starto ir nemažindama tempo pasiekė už 200 m esantį finišą. A.Lankas ir E.Ramanauskas distanciją įveikė per 32,382 sek. Čempionais tapo ispanai Saulas Craviotto ir Cristianas Toro (32,075 sek.). Britai Liamas Heathas ir Jonas Schofieldas laimėjo sidabro medalius (32,368 sek.).

„Man tai pati geriausia dovana. Juk dar prieš kurį laiką net apie olimpines žaidynes negalėjau pasvajoti”, – prisipažino E.Ramanauskas.

Pasak baidarininkų, staigus jų startas – darbo ties šiuo elementu treniruotėse vaisius.

„Šiandien ir oras buvo mums tinkamas, irklavome truputį prieš vėją. Jautėme, kad gerai važiuojame, lygiai su ispanais ir britais, o jie pastaruoju metu yra mūsų distancijos lyderiai“, – sakė A.Lankas.

E.Ramanauskas šyptelėjo: „Antra vieta būtų buvusi dar geresnė.“ Bet A.Lankas pridūrė: „Nevarome dievo į medį. Tai geriausia, kas galėjo būti, puikiausia Edvino gimtadienio dovana ir, aišku, kvietimas į gimtadienį.“

Tiesa, sportininkai audringos šventės neplanuoja: „Labai švęsti negalime, nes juk kiti sportininkai dar laukia savo startų.“

Netoli garbės pakylos buvo dar viena Lietuvos dvivietės baidarės įgula – 29 metų Ričardas Nekriošius ir 28-erių Andrejus Olijnikas 1000 m distancijos finale užėmė penktąją vietą. Distanciją lietuviai veikė per 3 min. 14,748 sek.

Čempionais tapo vokiečiai Marcusas Grossas ir Maxas Rendschmidtas (3 min. 10,781 sek.), sidabrą iškovojo serbai Marko Tomičevičius ir Milenko Zoričius, bronza atiteko australams Kenui Wallace’ui ir Lachlanui Tame’ui (3 min. 12, 593 sek.). Ketvirtąją vietą užėmė Emanuelio Silvos ir Joao Ribeiro duetas iš Portugalijos (3 min. 12,889 sek.). Už lietuvių nugaros liko Italijos, Vengrijos ir Slovakijos įgulos.

„Esame patenkinti, nes padarėme viską, ką galėjome. Šiandien irklavome sklandžiau, geriau negu vakar. O vieta parodo mūsų dabartinį pajėgumą. Pernai pasaulio čempionate buvome septinti, užpernai šešti, dabar – penkti. Tai rodo, kad esame pasiekę geriausią sportinę formą“, – teigė A.Olijnikas.

Įpusėjus distancijai Lietuvos įgula buvo ketvirta, ne taip toli nuo trečiosios pozicijos. Ar nesinorėjo pabandyti pavyti varžovus? „Jau prieš startą su Andriumi sutarėme nesidairyti į šalis, žiūrėti į priekį ir irkluoti taip, kaip galime. Atidaviau viską ir tik finišavęs pamačiau, kelintoje vietoje esame. Sąlygos trasoje šiandien buvo beveik idealios.“

Prieš dvi dienas iki starto į Rio atvykęs kanojininkas Henrikas Žustautas šiandien varžėsi B finale. Jis 200 m distancijoje liko trečias ir galutinėje įskaitoje užėmė 11-ąją vietą.
Šiuolaikinė penkiakovė

ad1

Trys Lietuvos penkiakovininkai – olimpinė čempionė 32 metų Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, 21 metų Ieva Serapinaitė ir 29-erių Justinas Kinderis kartu su savo konkurentais ketvirtadienį ėmė į rankas špagas.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė po pirmos rungties bendroje įskaitoje yra 11-a. Ji laimėjo 16 kovų, pralaimėjo 16, surinko 214 taškų.

Kitų rungčių išvakarėse atskirai rengiamos fechtavimo varžybos – olimpinė naujovė. Ketvirtadienį kiekvienas sportininkas kovos po 35 kartus – tiek vyrų, tiek moterų varžybose dalyvauja po 36 penkiakovininkus.

Šioje rungtyje rezultatas skaičiuojamas atskaitos tašku pasirenkant 70 proc. (25 kovos) pergalių. Tai yra 250 taškų. Už kiekvieną papildomą laimėjimą skiriami šeši taškai, o jei nepavyksta iškovoti 25 pergalių, už kiekvieną iki šio skaičiaus trūkstamą laimėjimą nubraukiama po 6 taškus.

„Ši rungtis duoda stiprų impulsą. Jei fechtuotis sekasi, gali prisirinkti svarbių taškų, nes plaukia visi daugmaž vienodai“, – teigė Lietuvos rinktinės treneris Artūras Kalininas.Ketvirtadienį vyks tik fechtavimo pagrindinės varžybos. Kitos rungtys moterų laukia penktadienį, vyrų – šeštadienį.

Sportininkai dar plauks 200 m, dalyvaus fechtavimo atkrintamosiose varžybose, jojimo konkūrų rungtyje, o medalių savininkai paaiškės po kombinuotos rungties – šaudymo ir 3200 m bėgimo.

Ketvirtadienį moterų fechtavimo varžybos prasidės 16 val. Lietuvos laiku, vyrų – 20.30 val.

Lengvoji atletika

A. Palšytė sėkmingai pradėjo varžybas ir jau pirmaisiais bandymais įveikė 180 cm, 185 cm ir 189 cm aukštį.Lietuvė suklupo ties 192 cm aukščiu, kurio pirmu bandymu įveikti nepavyko. Tačiau antruoju bandymu buvo įveiktas ir šis aukštis. Antru bandymu A. Palšytė peršoko ir kartelę iškeltą į 194 cm aukštį.

Liepos pradžioje A.Palšytei Europos vicečempionės titulą užtikrino 196 cm aukštis. „Startas bus ankstyvas, 10 val. ryto vietos laiku, tad keltis reikės labai anksti. Apie 7 valandą turėsime išvažiuoti į stadioną. Airinė pasiruošusi gerai, o kaip pasiseks – pasakyti labai sunku. Sportas yra sportas. Čia labai daug lygių varžovių, todėl sunku prognozuoti – nėra aiškios lyderės. Šioje rungtyje 5-6 šuolininkės, kurios gali iššauti. Kiekviena jų gali tapti čempione ar prizininke, manau, tarp jų yra ir Airinė“, – teigė A.Palšytės trenerė Tatjana Krasauskienė.

LTOK,Scanpix nuotr.

Parašykite komentarą

Top