Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > RIO: „Nieko mes nelaimėjome, nieko dar ir nepralaimėjome“…

RIO: „Nieko mes nelaimėjome, nieko dar ir nepralaimėjome“…

Šeštadienį Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas susitiko su Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse prizines vietas užėmusiais irkluotojais ir plėtros programos dalyviais. Susitikime su TOK prezidentu dalyvavo penktadienį bronzos medalius iškovojusios Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė.
Šeštadienį Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas susitiko su Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse prizines vietas užėmusiais irkluotojais ir plėtros programos dalyviais. Susitikime su TOK prezidentu dalyvavo penktadienį bronzos medalius iškovojusios Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė.

Šeštadienį Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas susitiko su Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse prizines vietas užėmusiais irkluotojais ir plėtros programos dalyviais. Susitikime su TOK prezidentu dalyvavo penktadienį bronzos medalius iškovojusios Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė.

Aurimas Didžbalis šeštadienio vakarą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Lietuvai pelnė pirmąjį olimpinį medalį sunkiosios atletikos istorijoje.

T.Bachas su sportininkais irklavimo bazėje bendravo apie pusvalandį, teiravosi apie gyvenimo sąlygas kaimelyje ir klausė, kokius įspūdį irkluotojams paliko žaidynės.TOK prezidentas pasveikino Lietuvos atstoves su puikiu rezultatu ir palinkėjo 2020 m. susitikti Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Sunkioji atletika

Aurimas Didžbalis šeštadienio vakarą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Lietuvai pelnė pirmąjį olimpinį medalį sunkiosios atletikos istorijoje. Svorio kategorijoje iki 94 kg besiveržusiam sportininkui pirmus du kartus nepavyko atlikti 177 kg štangos rovimo veiksmo, tačiau trečiasis kartas buvo sėkmingas.

ltok1

Stūmimo rungtyje A.Didžbalils pirmuoju bandymu iškėlė 210 kg, antruoju – 215 kg sveriančią štangą, iš viso dvikovėje olimpinių žaidynių debiutantas surinko 392 kg ir pelnė bronzos medalį.Auksą iškovojo Irano atstovas Sohrabas Moradi (403 kg), sidabrą – baltarusis Vadzimas Stralcouvas (395 kg).

Kaip vertinate savo rezultatą?

Dėl rezultato man gėda. Esu maksimalistas. Visai kitaip įsivaizdavau viską. Turime bronzą ir viskas dar prieš akis.
– Galėjo dvikovėje būti 400 kg?

Žinoma. Lietuvos čempionate surinkau 406 kg. Tas potencialas yra. Jaudulys jaučiasi, juk varžybos tikrai nekasdienės. Spaudimas buvo. Trečią rovimo bandymą kėliau atsargiai. Nenorėjau, kad štanga išsprūstų iš rankų.

Olimpinėje krepšinio arenoje Lietuvos rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą – krepšininkai turėjo pripažinti ispanų pranašumą 59:109.

„Akivaizdžiai nusileidome noru, energija ir kovingumu. Jei mes tuo vadinamuoju charakteriu sugebame laimėti rungtynes, tai be jo ir prieš tokią talentingą komandą kaip Ispanija mums čia nėra ką veikti. Iš tikrųjų negerbiame nei savęs, nei žmonių, kurie nemiegojo Lietuvoje.

Mes esame olimpiadoje, o tokios rungtynės yra pamoka, bet per skaudi. Mums reikia rimtai susimąstyti, jei norime kažką pasiekti, kad tokios rungtynės nebepasikartotų. Aišku, nieko tragiško neįvyko, bet pats žaidimas buvo prastas. Gali pralaimėti kovodamas, bet ne taip“, – po rungtynių kalbėjo pagrindinis Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis.

Po nesėkmingų rungtynių su Ispanijos komanda Lietuva vis dar yra B grupės turnyro lyderė. Pirmadienį krepšininkai kovos su Kroatijos rinktine. Tai bus paskutinės grupės rungtynės.

„Keliskart bandėme atsitiesti, bet atrodė, kad žaidžia dvi skirtingo lygio komandos. Nors taip ir nėra. Bet šiandien jie buvo daug alkanesni. Žinau, tai – šabloniška frazė. Deja, ji atspindi tiesą. Nežinau, gal mes po tų trijų pergalių galvojome, jog jau olimpiadą laimėjome. Nieko mes nelaimėjome. Iš kitos pusės, ir po šitos nesėkmės nieko dar nepralaimėjome“, – sakė Mindaugas Kuzminskas.

Po nesėkmingų rungtynių su Ispanijos komanda Lietuva vis dar yra B grupės turnyro lyderė. Pirmadienį krepšininkai kovos su Kroatijos rinktine. Tai bus paskutinės grupės rungtynės.

Legendiniame Rio de Žaneiro karnavalo Sambadrome sekmadienį vyks ne sambos mokyklų paradas, o varginanti ir atkakli maratonininkių kova dėl olimpinių apdovanojimų.

Tarp 157 bėgikių, 15.30 val. Lietuvos laiku Sambadrome išbėgsiančių į Rio de Žaneiro gatvėse įrengtą 42 km 195 m ilgio trasą, bus ir trys lietuvės – Rasa Drazdauskaitė, Diana Lobačevskė ir Vaida Žūsinaitė.

Geriausiai iš šios trijulės olimpinių žaidynių skonį žino 35 metų Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vyresnioji eilinė Rasa Drazdauskaitė. Ji 2008 m. Pekine finišavo 37-ta, o prieš ketverius metus Londone – 26-ta.

Susipažinusi su Rio žaidynių trasa R.Drazdauskaitė sakė: „Trasa lygi, driekiasi prie jūros, miesto centre. Bus daug posūkių, reikės žiūrėti, kur statome kojas, nes reikės bėgti ir akmenuotu grindiniu, todėl turėsime būti atsargios. Šį kartą startuos beveik 160 bėgikių – tiek olimpinėse žaidynėse dar neteko sutikti. Gerai, bus su kuo kovoti.“

Ne naujokė olimpinėse žaidynėse ir 36 metų D.Lobačevskė. Ji 2012 m. Londone buvo 27-ta.
Bėgimo išvakarėse ši sportininkė stengėsi atidėti mintis apie būsimą kovą trasoje: „Dabar net negalvoju apie startą.

Eisime pavalgyti, pasivaikščioti, pasifotografuoti, o rytoj ryte jau vyks susikaupimas, apgalvosiu, kaip bėgsiu. Sekmadienį žada karštą orą, tai mums bus tikrai nelengva. Gal pačioje pradžioje nebus taip karšta, bet į pabaigą tikrai bus ką veikti, ne tik su varžovėmis, bet ir pačiai su savimi“.

Antrą dieną iš eilės olimpinio parko velodrome pedalus mins Simona Krupeckaitė. Keirine 12-ąją vietą užėmusi 33 metų dviratininkė nuo 22 val. Lietuvos laiku lenktyniaus sprinto rungties atrankoje

Rio de Žaneire D.Lobačevskė po finišo galės atsiremti į tvirtą petį – olimpinėse žaidynėse karščiausias jos sirgalius yra sportininkės gyvenimo draugas irkluotojas Mindaugas Griškonis. Jis jau pasirūpino, kad jųdviejų duktė Atėnė gautų labai įsimintiną lauktuvę – olimpinių žaidynių sidabro medalį. Jį atletas iškovojo su Sauliumi Ritteriu irkluodamas porinę dvivietę.

Jauniausia iš lietuvių trejeto – 28 metų Vaida Žūsinaitė – debiutuos olimpinėse žaidynėse. Tiesa, nedaug trūko, kad ji prieš ketverius metus būtų įvykdžiusi 3 000 m kliūtinio bėgimo olimpinį normatyvą ir dalyvavusi Londono žaidynėse.

„Tada nebuvo lengva derinti sportą su studijomis. Jeigu būčiau tik sportavusi, manau, normatyvas būtų paklusęs. 3 000 m kliūtinis bėgimas man patiko ir buvo labai skaudu, kad nenuvažiavau į olimpines žaidynes. Per televiziją net negalėjau žiūrėti iškilmingo žaidynių atidarymo. Ir tik tada, kai mūsų sportininkai pradėjo startuoti varžybose, galėjau prisėsti prie televizoriaus.

Supratau, kad gyvenimas vien olimpinėmis žaidynėmis nesibaigia. Pradėjau dirbti su bėgimo entuziastais, dalyvauti socialiniuose projektuose. Išlaikiau ramybę ir tai man padėjo ramiai rengtis Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Maratonas man patinka, atsirado didelė motyvacija –– jaučiuosi lyg ant bangos ir, manau, kad dar ilgai bėgiosiu“, – tikino V.Žūsinaitė.

Dviračių sportas

Antrą dieną iš eilės olimpinio parko velodrome pedalus mins Simona Krupeckaitė. Keirine 12-ąją vietą užėmusi 33 metų dviratininkė nuo 22 val. Lietuvos laiku lenktyniaus sprinto rungties atrankoje, kurioje 200 m atskiro starto iš eigos lenktynėse startuos 27 olimpietės. Į atkrintamąsias varžybas pateks 18 sportininkių.

Prieš keirino startą paklausta, su kuria rungtimi sieja daugiau vilčių, S.Krupeckaitė sakė: „Abi jos man pagrindinės. Čia tas pats, jei lieptų rinktis, kurią ranką nukirsti – kairę ar dešinę. Tai absoliučiai skirtingos rungtys. Bet abejose tikiuosi geriausio rezultato, norėtųsi ir ten, ir ten gerai pasirodyti. O kaip bus, matysime. Kadangi olimpiada ne pats geriausias mano arkliukas. Bet tikiuosi, kad pagaliau subrendau, nebus pilnos kelnės prieš startą, mokėsiu su savimi kovoti.“

Nuo 23.15 val. 18 greičiausių atrankos dalyvių pradės šešioliktfinalio kovas. Iš jų į aštuntfinalį pateks visų devynių porų nugalėtojos, o tris paskutiniai bilietai į antrą etapą bus išdalinti per paguodos važiavimus. Ketvirtfinalis, pusfinalis ir finalas vyks pirmadienį.

Irklavimas

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse paskutinį kartą startavo irkluotojai Armandas Kelmelis ir Lina Šaltytė. D finale A.Kelmelis distanciją įveikė per 7 min. 0,72 sek., finišavo pirmas ir galutinėje įskaitoje užėmė 19-ąją vietą. L.Šaltytė varžėsi C finale, finišavo antra (7 min. 30,38 sek.) ir užėmė 14-ąją vietą.

Dviračių trekas

Sėkmingai olimpiniame velodrome keirino rungtyje startavo Simona Krupeckaitė. Dviratininkė savo atrankis grupėje finišavo antra, nuo grupės lyderės Olandės Elis Ligtlee atsilikusi tik 0,01 sek.

„Olimpinėse žaidynėse kiekvienas važiavimas yra kaip finalinis. Visi varžovai labai stengiasi, tad pavargau labiau negu norėjau”, – po finišo sakė S.Krupeckaitė, patekusi tiesiai į pusfinalį.

„Laukia finalas A arba finalas B. Manau, kad finalas A. Nes reikia persiversti per galvą, bet patekti į finalą A. Nori to ar nenori”, – prieš antrąjį startą ryžtingai buvo nusiteikusi sportininkė.
Deja tikslo pasiekti nepavyko. Pusfinalyje S.Krupeckaitė finišavo penkta, ir į A finalą nepateko. Nuo lyderės australės Anna Meares Lietuvos atstovė atsiliko 0,192 sek. ir varžybas dėl 7-12 vietų tęsė B finale.

„Važiavau trečioje pozicijoje už Annos Meares, tačiau už akių užlindo ukrainietė ir uždarė mane į vadinamąją dėžutę. O po to vėl atidarė kelią. Tad aš pristabdžiau, po to vėl pradėjau lįsti. Susimėčiau. O sakoma, kad jei sprinte spėji pagalvot, tai jau pralaimėjai. Taip ir atsitiko. Be to, nepastebėjau britės, o prieš akis bumbtelėjo Honkongo sportininkė. Irgi teko pristabdyti. Ir traukinys nuvažiavo. Įvykių šiame važiavime buvo labai daug. Retai tiek būna”, – pusfinalį komentavo S.Krupeckaitė.

B finale S.Krupeckaitė finišavo paskutinė ir galutinėje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą. Lenktynes laimėjo olandė Elis Ligtlee, sidabro medalį iškovojo Didžiosios Britanijos atstovė Rebecca James, o brozos medliu pasipuošė Australijos dviratininkė Anna Meares.

Lengvoji atletika

Disko metimo varžybų finale tarp 12 sportininkų buvo ir A. Gudžius. Lietuvos atstovas pirmu metimu diską nusviedė 60 m 66 cm, antru – 58 m 69 cm. Trečiasis metimas buvo nesėkmingas, diskas skriejo už sektoriaus ribų. Olimpinėse žaidynėse debiutavęs lengvaatletis užėmė 12-ąją vietą.

„Norėjau, tikėjau, bet nebebuvo to žvėries. Jis pastipo vakar po paskutinio metimo. Šiandien per apšilimą viskas lyg ir gerai buvo, bet tik prasidėjo varžybos, pirmas bandymas, įsitempiau, nepavyko technikos išpildyti, metimai skriejo arba per aukštai, arba per žemai. Paskutinis buvo persuktas. Nors jo, galbūt, būtų užtekę finalui”, – po finalo komentavo sportininkas.

Čempionu tapo vokietis Christophas Hartingas (68 m 37 cm), sidabro medalį iškovojo lenkas Piotras Malachowskis (67 m 55 cm), o bronza atiteko vokiečiui Danieliui Jasinskiui (67 m 5 cm).

Šaudymas

Pasirodymą olimpinėse žaidynėse baigė šaulys Ronaldas Račinskas.Dvi dienas vykusiose kvalifikacijos varžybose Lietuvos atstovas surinko 112 taškų iš 125 galimų ir aplenkė du varžovus. Kvalifikacijoje pirmavo kaip nepriklausomas olimpietis žaidynėse dalyvaujantis sportininkas iš Kuveito Abdullah Alrashidis, švedas Marcusas Svenssonas buvo antras. Abu šauliai surinko po 123 taškus ir pakartojo olimpinį rekordą. Į finalą pateko 6 taikliausi šauliai iš 32 dalyvių.

 

Buriavimas

Gintarė Scheidt varžėsi paskutiniuose plaukimuose. 9-ame plaukime buriuotoja užėmė 4-ąją vietą, 10-ame buvo 11-a. Olimpinės vicečempionės sąskaitoje dabar yra 82 taškai, bendroje įskaitoje ji užėmė 6 vietą.

Varžybas lietuvė tęs paskutiniame, medalių plaukime rugpjūčio 15 d., tačiau galimybės kovoti dėl medalio nebeturės, nes nuo trečiąją vietą užimančios airės Annalise Murphy ją skiria 25 taškai. Per lemiamas medalių lenktynes šis skirtumas gali sumažėti daugiausia 18 taškų.

LTOK inf. ir nuotraukos

 

Parašykite komentarą

Top