Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Rokiškio ,,Daivida“ – nuolat atsinaujinanti ir puoselėjanti tradicijas

Rokiškio ,,Daivida“ – nuolat atsinaujinanti ir puoselėjanti tradicijas

Vidmantas Kanopa.
Vidmantas Kanopa.

Nuolat atsinaujinanti, gebanti kulinarines tradicijas suderinti su šių dienų poreikiais, pritaikanti pažangias technologijas ir kartu išsauganti unikalias gaminių savybes – tokia šiandien Rokiškio mėsos perdirbimo įmonė ,,Daivida“. Kas padeda siekti gaminių populiarumo ir kokiais laipteliais kopiama į sėkmę, ,,Verslas ir politika“ teiravosi šios įmonės direktoriaus Vidmanto KANOPOS.

Kas slypi po Jūsų vadovaujamos įmonės pavadinimu ,,Daivida“? Kodėl prekinį ženklą ,,Rokiškio mėsinė“ papuošė dvaro vaizdas? Kaip tai pasiteisina įvaizdžio prasme?

Įmonės pavadinimas – iš žmonos ir mano vardų – Daiva ir Vidmantas – DAIVIDA. Įmonė subrendo, sutvirtėjo ir nusprendė pakeisti prekės ženklą į ,,Rokiškio mėsinę“.

Tai vienintelė mėsos perdirbimo įmonė Rokiškio rajone, Lietuvos šiaurės rytuose. Ji savo ištakas sieja su pirmąja skerdykla Rokiškio rajone, kuri buvo įkurta 1923 metais šalia Rokiškio dvaro. Šiandien iš šio dvaro į gamyklą galima patekti nuostabia Ąžuolų alėja, kuri nuo senų laikų buvo laikoma „Pirklių keliu“. Štai kodėl mūsų prekės ženkle puikuojasi dvaro vaizdas.

Kurdami naująjį įvaizdį norėjome pateikti aktualios vartotojui informacijos, ją aiškiai sudėti į etiketę. Džiaugiamės, kad mums tai pavyko. Šis mūsų įvaizdis labai patinka mūsų vartotojams.

Kiek metų gyvuoja ,,Daivida“, kuo ypatinga buvo veiklos pradžia?

UAB ,,Daivida“ savo veiklą pradėjo 1996-aisiais metais. Šiemet švenčiame pilnametystę (18 metų). Veiklos pradžia nebuvo lengva. Nėra paprasta konkuruoti tokioje mažoje Lietuvos rinkoje ir šiandien, tačiau dirbame, stengiamės dėl savo vartotojų, ir mums pavyksta juos įtikinti pasirinkti mūsų prekes.

Kiek bendrovei svarbios lietuviško kulinarinio paveldo tradicijos? Kokius paveldo atradimus pavyko perkelti į įmonę?

,,Rokiškio mėsinė“, puoselėjanti lietuviško paveldo tradicijas, gamina tradicinius, Aukštaitijos kraštui būdingus mėsos gaminius: nacionaliniu produktu pripažintą ,,Rokiškio skilandį“ natūralioje kiaulės pūslėje, šaltai rūkytus ,,Rokiškio lašinius“ su natūraliais prieskoniais, šalto rūkymo dešras natūralioje kiaulės žarnoje, tradiciškai sūdomus lašinius.

Šiems gaminiams rūkyti įmonėje įrengta tradicinė rūkykla, kuri kūrenama juodalksnio pjuvenomis. Įmonė turi Tautinio paveldo sertifikatą, kuriame pažymėta, kad „mes puoselėjame senąsias tradicijas ir išlaikome tautinį paveldą, pritaikydami naujas technologijas. Visada išsaugome unikalias gaminių savybes ir sudėtį“.

,,Daividos“ kolektyvą ,,AgroBalt 2014“ parodoje aplankė sėkmė – pelnytas aukso medalis.
,,Daividos“ kolektyvą ,,AgroBalt 2014“ parodoje aplankė sėkmė – pelnytas aukso medalis.

Sėkmė ,,AgroBalt 2014“ parodoje – kas lėmė ją?

 Tai nuoseklaus darbo rezultatas. Pirmiausia sukūrėme, išbandėme produkto technologiją, paskui pelnėme Tautinio paveldo sertifikatą. Praėjusiems metams baigiantis konkurse ,,Lietuvos metų gaminys 2013“ mūsų „Rokiškio skilandis“ buvo apdovanotas aukso medaliu. O parodoje ,,AgroBalt 2014“  pelnėme dar vieną aukso medalį. Nuosekliai dirbame parduodami, reklamuodami šį produktą, nes jis – mūsų įmonės pasididžiavimas.

Kaip trumpai nusakyti – koks mėsos produktas yra kokybiškas? Kokie ,,Daividos“ gaminiai populiariausi?

 Kokybiškas produktas turi būti saugus, patrauklus ir, žinoma, skanus. Džiaugiamės, kai žmonės parodose ragauja ir giria mūsų gaminius.

,,Rokiškio mėsinė“ gamina ir pristato ne vieną gerai žinomą produktą. Be skilandžio, labai populiarios šalto rūkymo dešros „Grafų“, „Kazimieros skilandis“, „Saliamis su romu“, vytintos dešrelės „Prie alučio“, virtos dešrelės „Skanutės“, karštai rūkytas „Rokiškio saliamis“, vyniotiniai ir gausybė kitų gaminių, kurie ypač maloniai nuteikia gomurį.

Iš viso siūlome per 120 įvairiausių gaminių. Negaminame labai pigių produktų, siekiame užkariauti rinką skaniais ir kokybiškais gaminiais.

Populiarusis ,,Rokiškio skilandis“, per pastarąjį pusmetį pelnęs du aukso medalius.
Populiarusis ,,Rokiškio skilandis“, per pastarąjį pusmetį pelnęs du aukso medalius.

Kiek toli nuo slenksčio nukeliauja ,,Daividos“ produkcija, kokius kraštus pasiekia?  Kaip sekasi konkuruoti su analogiškomis įmonėmis?

Ilgametė patirtis padėjo įmonei įsitvirtinti ne tik Lietuvos rinkoje, bet ir ES kraštuose. Įmonė savo produktus eksportuoja į šias Europos Sąjungos šalis: Airiją, Angliją, Latviją, Lenkiją, Estiją. ,,Daividos“ eksportas sudaro apie 15 procentų pagamintos produkcijos. Kasmet didėjančios eksportuojamos produkcijos apimtys rodo, kad įmonės produktai patinka ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių pirkėjams.

Negali sustoti vietoje, nes tave aplenks kiti. Todėl tobulėjimas, mokymasis, naujos investicijos, kokybės vadyba, atsakomybės ugdymas –  kertiniai dalykai, be kurių negali gyvuoti ir augti įmonė.

Gal pasakytumėte darnaus, patikimo kolektyvo ,,formulę“?

Pastatas ir įrengimai – metalo krūva… Įmonė – tai darnus, susiklausęs, vieningo tikslo siekiantis kolektyvas. Visada sakau, kad tikslai pasiekiami tik žmonių pastangomis, tad didžiausias įmonės turtas – nuoširdūs ir atsakingi darbuotojai. Šiuo metu yra susiformavęs profesionalus kolektyvas, kurį sudaro 150 darduotojų.

Jums gerai pažįstami Lietuvos žemės ūkio reikalai. Kokia linkme turėtų krypti žemdirbių žvilgsnis, planai? 

Kurkime kuo didesnę pridedamąją vertę: gaminkime galutinį produktą, auginkime gyvulius, skatinkime gamybą, gyvulininkystę. Taip atsiranda naujų darbo vietų ir pridėtinės vertės mūsų šaliai. Dėliokime prioritetus Europos paramai gamybai, gyvulininkystei…

Kokios patirties suteikė metai, praleisti mero kėdėje? Pastarųjų metų Jūsų politinės ambicijos, lūkesčiai – su kuo juos siejate?

  Metai, praleisti rajono mero darbo kėdėje, suteikė platesnį požiūrį.

Verslas ir politika – neatsiejami dalykai. Seku politinius įvykius, aptariu, dalinuosi nuomone su kolektyvu, bičiuliais, bet tuo pačiu labiau esu pasinėręs į verslą.

 Kodėl gera gyventi, regis, atokiame Rokiškio krašte? Sakoma, kad rokiškėnai – geri žmonės. Ar tikrai? Kaip prabėga Jūsų ir Jūsų šeimos laisvalaikio valandos?

Iš tiesų Rokiškio krašte gyvena geri, nuoširdūs, darbštūs žmonės. Savame krašte ir saulė šviesesnė… O laisvalaikio man lieka mažai. Aktyvus mano poilsis – sodyboje su šeima.

,,Verslas ir politika“, 2014 m. gegužė, Nr. 5 (54)

Parašykite komentarą

Top