Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Rolandas Paksas – apie tautą, valstybę, tėvynę

Rolandas Paksas – apie tautą, valstybę, tėvynę

Rolandas Paksas. Martyno Ambrazo nuotr./www.tvarka.lt
Rolandas Paksas. Martyno Ambrazo nuotr./www.tvarka.lt

Kovo 19 dieną surengtame partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ XIV kongrese šios partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas PAKSAS skaitė pranešimą ,,Tauta. Valstybė. Tėvynė“. Supažindiname su aktualiomis šio pranešimo tezėmis, skelbtomis partijos ,,Tvarka ir teisingumas “ informacijos centro.

,,Dar vienas artėjantis pavasaris, dar vieni metai, kurie daugelio mūsų gyvenimui suteiks daug įvairių netikėtumų. Žinoma, ir dar viena provokacija prieš partiją – kaipgi be provokacijų rinkimų metais? “ – į kongreso dalyvius kreipėsi partijos pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas.

Jis priminė Č. Milošo žodžius: „Net jeigu rytoj būtų  pasaulio pabaiga, vis tiek reikia sodinti savo obelis. Tai prilygsta grojimui fleita šėlstančių gaivalų akivaizdoje“.

,,Šiandien pasaulis, o kartu ir mes gyvename tokių šėlstančių gaivalų apsuptyje, – tęsė Rolandas Paksas. – Vieni jų šėlsta Sirijoje, kiti Ukrainoje, treti Turkijoje ar kone kiekvienoje Europos valstybėje. Jau gyvename nuolatinio karo būsenoje. Kai kurie – ir tiesiogine šio žodžio prasme, krintant raketoms ir bomboms, švilpiant kulkoms, aidint sprogimams miestų gatvėse.

Kiti esame nuolatinio karo už žmogaus sąmonę židinio epicentre. Sūkuryje kovos, kuri siekia išnaikinti šeimos ir lyties sąvokas, tautiškumą ir valstybių identitetą Europoje ir Lietuvoje. Gyvename  moralės ir kultūros praradimų metu, kuris įgauna vis didesnį neigimo, abejingumo ir prisitaikymo pagreitį.

Panašu, kad artėja sugriuvimų amžius, kai griuvėsiais virsta ne tik pastatai, bet vis daugiau griuvėsių žmonių širdyse. Vartotojiškumas naikina valstybes ir visuomenes, o vėliau gali užkariauti ir patį individą. Privalome tam pasipriešinti šiandien, nes rytoj bus per vėlu.“

Rolandas Paksas priminė, kad per antrąjį pasaulinį karą Lietuva neteko daugiau kaip milijono savo piliečių. Per 26-erius atkurtos Nepriklausomybės metus prarado irgi beveik milijoną žmonių. Jie emigravo ir savo gyvenimus susikūrė svečiose šalyse.

,,Ką visi seimai, vyriausybės ir po kelias kadencijas valdę šalies prezidentai padarė ne taip, kad mūsų žmonės buvo priversti pasirinkti kitas valstybes? Ką padarė blogai, kad kelias emigrantams sugrįžti į Tėvynę ir po daugelio metų yra pernelyg erškėčiuotas?“ – retoriškai klausė partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas.

Jo pastebėjimu, emigracijos mastai rodo žmonių nusiteikimą ieškoti geriausių sąlygų pritaikyti savo gebėjimus ir išsilavinimą darbo rinkoje, dalies visuomenės aktyvumą ir veržlumą, pastangas užsidirbti tiek, kiek manai esąs vertas.

Partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ vedlio Rolando Pakso teigimu, blogai, kad Lietuvos valstybės politikai per mažai galvojo, kaip sudaryti kuo palankesnes sąlygas tiems iniciatyviems žmonėms realizuoti savo galimybes čia, Tėvynėje. Blogai, kad svarbiau yra subalansuotas biudžetas, BVP augimas, kuo didesnis mokesčių surinkimas, gyvenimas iš brangių greitųjų kreditų ir kuo didesnis darbo jėgos apmokestinimas, bet ne konkretus žmogus ir jo šeima.

,,O gal viskas prasidėjo tada, kai po pirmo laisvės gurkšnio įkvėpėme pirmą melo porciją? – klausė Rolandas Paksas. – Tada, kai vietoje teisingo nuosavybės atkūrimo tuomečiai dešiniųjų reformatoriai nekilnojamam turtui įstatymais užaugino sparnus? Kai visi gudručiai sukilnojo žemę ten, kur jos niekada neturėjo? Kai vietoje darbo Lietuvai ir valstybės tvėrimo vieni išėjo į parlamentinę rezistenciją, o kiti – į pakaunės miškus?“

Anot partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ pirmininko Rolando Pakso, tuos daugiau kaip du dešimtmečius Lietuvos žmonėms buvo pateiktas ne vienas kontraversiškas sprendimas. Švietimo sistemoje jis tokiais vadina ir keistą mokinio krepšelio metodiką, ir daugelio technikumų virsmą kolegijomis bei aukštųjų mokyklų statuso joms suteikimą, nekalbant jau apie profiliavimą ar nuolatinę dalykų, iš kurių bus egzaminuojami abiturientai, kaitą.

Rolando Pakso teigimu, socialinėje sistemoje tai galėtų būti iš pensininkų valstybės vardu atimta pensijų, o iš tėvų – vaiko pinigų dalis. Į jokius logikos rėmus netelpa dabartinė pašalpų ir išmokų sistema, kuri labiau skatina nedirbti negu ieškotis darbo.

,,Sveikatos apsauga Lietuvoje reformuojama taip, kad po kiekvienos reformos vis ilgesnės pacientų eilės pas gydytojus nusidriekia, – kritiškai žvelgia partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas. – Rūpestis visuomenės sveikata vis labiau nusikelia į elektroninės sveikatos ir elektroninio recepto erdvę, kuri kaip sotus katinas – kad ir kiek milijonais bešertum, pelių vis tiek kol kas negaudo.“

Pranešėjo pastebėjimu, lėšos sudedamos į brangiausią aparatūrą, su kuria dirbti ne visada ir išmanančių pakanka, o sveikatos apsaugos darbuotojai, ypač slaugytojai ir jų padėjėjai, turi tenkintis vargo vakarienės tevertu atlyginimu už darbą: ,,Sudedame pinigus į geležį ir betoną, užmiršę, kad visa medicina be nuoširdaus, rūpestingo ir atjaučiančio žmogaus, gero savo srities specialisto, yra bevertė.“

Partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas palietė   aštrius klausimus: ,,(…) negalima užmiršti nė kai kurių privatizavimo istorijų, už kurias sumokėti valstybės pinigais turėjo Lietuvos žmonės. Negalima nutylėti ir sprendimų, dėl kurių milžiniškus nuostolius patyrė valstybė. Nesvarbu, ar tai buvo Ignalinos atominės elektrinės uždarymas anksčiau numatyto laiko, ar vieno arba kito banko abejotinas uždarymas.“

Ir dar: ,,Lyg gyvas tokių nuostolių priekaištas greta Klaipėdos stovi gerokai per didelis Lietuvos dujų poreikiams laivas gražiu „Nepriklausomybės“ vardu. Jame nedirba nė vienas lietuvis. Laivo nuoma valstybės piliečiams kasdien atsieina mažne po 42 tūkstančius eurų. Negana to, kone visa Energetikos ministerija ir gal trečdalis Užsienio reikalų ministerijos darbuotojų priversti sukti galvą, kaip rasti pirkėjų dujoms iš to terminalo.“

Akivaizdu, kad daugel metų, prisidengiant įvairiomis reformomis, buvo griaunami tokie žmogui svarbūs dalykai, kaip tikėjimas ir pasitikėjimas valstybe, jos institucijomis, pasitikėjimas vienam kitu.

,,Kol kas Lietuvos žmonės palengva apleidžia tikėjimą ne tik valdžia, bet jau ir valstybe, – apgailestavo Rolandas Paksas. – Jie šiandien važiuoja į Lenkiją pirkti pigesnių maisto produktų ir ieško galimybių Lietuvoje nelegaliai nusipirkti pigesnio dyzelino ir cigarečių. Dėl to kalti ne žmonės, o Lietuvos politikai, negebantys darbo, kapitalo, akcizų, pridėtinės vertės ir kitų mokesčių subalansuoti pagal rinkos sąlygas.“

Partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas akcentavo aktualius nūdienos klausimus, kuriuos politikams spręsti diktuoja gyvenimas:

,,Pagal Konstituciją valstybė turi pareigą kurti šeimai, motinystei, tėvystei ir vaikystei palankią aplinką. Kokia gi ta aplinka sukurta šiandien, jeigu tėvai ir motinos meta vaikus į šulinius? Į ką nukreiptas politikų dėmesys, kai mirtingumas Lietuvoje gerokai viršija gimstamumą, verslas iškeliauja į mažiau jį apmokestinančias valstybes, o gana didelė visuomenės dalis Lietuvos jau nebelaiko valstybe, o tik teritorija, kurioje dar galima gyventi?“

Paliesta skaudi savižudybių problema: ,,Ar pabandėte įvertinti pastaraisiais metais viešojoje erdvėje aprašomą problematiką? Apie ką diskutuojama toje erdvėje ar Seime, kai per metus Lietuvoje nusižudo daugiau nei tūkstantis šalies piliečių?  Ar savižudybės nėra ženklas, reiškiantis gerokai daugiau negu vieno žmogaus asmeninio gyvenimo tragediją? Tai pavojaus signalas valstybei ir šauksmas visiems pabusti!“

Partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ pirmininko Prezidento Rolando Pakso apgailestavimu, šiandien tegalime kalbėti apie pavienius integracijos atvejus. Galima kalbėti apie tų migrantų, kurie iš tiesų nori būti įtraukiami, įtraukimą į kultūrinę ir socialinę Lietuvos visuomenės terpę, o ne atskirų getų susikūrimą, vykdant didžiųjų Europos Sąjungos valstybių pageidavimus vienoje ar kitoje šalies vietoje.

,,Nekontroliuojamos migracijos Europoje nebeturi būti, – įsitikinęs Rolandas Paksas. – Kaip ir atvirų pabėgėliams išorinių Europos Sąjungos sienų. Kaip ir Lietuvai Europos Sąjungos institucijų primetamų migrantų kvotų. Europos Sąjunga privalo pasirinkti tautų vienybės, o ne diktato vienybės politiką. Tokią politiką privalo pasirinkti ir Lietuva. Europą aš matau kaip tautų Europos, o ne federalinę Europos Sąjungą.“

Partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ pirmininko Rolando Pakso žodžiais tariant,  Europos Sąjunga yra beviltiškai vadinamajame politkorektiškume pasiklydęs ir ant neryžtingumo ledkalnio užplaukęs Titanikas.

Pranešėjas pasidžiaugė, kad apie Europos Sąjungos reformą prabilo Didžioji Britanija, kad apie kitokią Europos Sąjungą jau kalba ir Prancūzija.

,,Federalizmo linkme vairuojama Europos Sąjunga šiandien nepajėgia susitvarkyti su daugeliu bendriją užgriuvusių problemų, – dalijosi savo pastebėjimais Rolandas Paksas. – Noras uzurpuoti bendrijos narių teises, niveliuoti jų religines ir kultūrines tradicijas, siekiant Jungtines Europos Valstijas kurti Europos valstybių savarankiškumo sąskaita, paskatino atsakomąją visuomenės reakciją.

Jos išraiška – akivaizdus nacionalinius interesus atstovaujančių politinių judėjimų stiprėjimas visoje Europoje. Tai anaiptol ne visuomenės radikalizavimasis. Tai – tapatybės ir identiteto patvirtinimas. Kad pirmiausia mes esame lietuviai, britai, vokiečiai, suomiai, vengrai ar lenkai, o tik vėliau galime būti Europos piliečiais.“

Rolandas Paksas pabrėžė, kad už savo valstybės interesus mums teks kovoti patiems. Nesidairant nei į Vakarus, nei į Rytus: kas čia mus ir kaip bei kada galėtų užtarti? Mes esame nedideli, bet galime būti svarbūs – pasirinkę tinkamą laiką ir tinkamą vietą pasaulio politikos lentoje.

Partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ pirmininko Rolando Pakso palyginimu, artėjant rinkimų į Seimą kampanijai, Lietuvą mėginama sugrąžinti į 2003 metus:

,,Vėl fabrikuojamos bylos, viešinamos telefoninių pokalbių išklotinės. Tik šįkart taikiniu pasirinktas ne tik vienas asmuo, bet visa mūsų partija.

Akivaizdu, kad kai kurios teisėsaugos institucijos šiandien ne tik dalyvauja atskiruose politiniuose procesuose, bet ir atvirai spjauna į Konstituciją ir teisės normas.

Šiandien nė vienas žmogus Lietuvoje negali būti tikras, ar nėra įrašinėjami jo pokalbiai telefonu su studijuojančiu sūnumi arba užsienyje gyvenančiais vaikais, kaimynais arba bendradarbiais. Jis negali būti tikras, kad iš atskirų tų pokalbių epizodų nebus sumontuoti atitinkamo turinio pašnekesiai, kurie taps pagrindu fabrikuoti kokią nors bylą. Niekas negali būti tikras, kad ryte į duris ar langą nepasibels keli vyrukai, kurie įsakmiai paprašys eiti kartu.“

Rolandas Paksas retoriškai klausė: ,,Ar prieš mūsų partiją tai daroma ne dėl to, kad  nuosekliai pasisakome už nacionalines vertybes, prieš migrantus, seksualinių mažumų fetišą ir prieš Europos kaip tautų bendrijos pavertimą Jungtinėmis Europos Valstijomis? Kad nelenkiame stuburo ir netarnaujame Briuselio politikams, siekiantiems žemyne įtvirtinti federalistines idėjas?“

,,Akivaizdu, kad nacionalines idėjas akcentuojančios partijos Europoje įvairiuose rinkimuose patiria didžiulį gyventojų palaikymą. Yra bijančių, kad taip nenutiktų ir Lietuvoje. Todėl prieš mus ir užsimota melo, propagandos ir neva kriminalinių bylų vėzdu“, – teigė partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas.

Anot Rolando Pakso, esame užgrūdinti tikėjimu Lietuva, savo teisumu ir ryžtu pakeisti valstybę: ,,Reikia žvilgsnio į kiekvieną žmogų valstybėje, jo rūpesčius, problemas ir lūkesčius. Reikia Tautos arba valstybinio komercinio banko – kaip atsvaros vyraujančiai skandinaviškų bankų monopolijai. Reikia mažesnio pridėtinės vertės mokesčio maisto produktams, vaikų drabužiams ir kūdikių maistui, normalių išmokų gimus šeimoje vaikui. Reikia lengvatinių, valstybės garantuojamų kreditų jaunoms šeimoms būstui įsigyti. Žmonėms reikia saugumo. Reikia naujų darbo vietų, kurių atsiradimą paskatintų darbo jėgos apmokestinimo sumažinimas.“

Daugelis probleminių dalykų teisėsaugos, sveikatos apsaugos, švietimo, kultūros, ekonomikos, verslo, finansų bei kitose srityse ir pasiūlymai, kaip juos kuo greičiau išspręsti, bus konkrečiai ir aiškiai išdėstyti partijos rinkimų programoje.

Tačiau esminė šios programos ašis, anot partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ pirmininko Rolando Pakso,  turėtų būti Lietuvos valstybės nepriklausomybės, jos savasties, religijos ir kultūros, nacionalinių interesų ir kuo didesnio savarankiškumo išsaugojimas, o kai kuriose srityse – jau ir atkovojimas.

,,TAUTA, VALSTYBĖ, TĖVYNĖ“ – šie trys žodžiai privalo tapti rytojaus valstybės pamatu, ant kurio kaip savo tikėjimo bažnyčią galėsime statyti Lietuvą. Pradedant patriotizmo ugdymu darželiuose, tęsiant tai mokyklose ir universitetuose. Nepaisant to, kad bus norinčių ir toliau tyčiotis iš patriotizmo, menkinti už nacionalinius interesus pasisakančius politikus, vaizduoti juos kaip grėsmę demokratijai“, – kalbėjo Rolandas Paksas.

Jis išsakė tikėjimą, kad sugebėsime suburti tokią nacionalinę bendruomenę, kuri nebijos pasipriešinti plūstančiai globalizacijos bangai, grasinančiai  nušluoti krikščioniškąją tradiciją ir lietuvių tautinį tapatumą.

,,Tikiu, kad būsime tvirti ir vieningi, siekdami, kad tauta neišsivaikščiotų, kad ji nesižudytų, kad neskurstų ir neišnyktų, o galėtų klestėti, kurti ir svajoti“, – pabrėžė partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas XIV šios partijos kongrese.

Parengta pagal www.tvarka.lt

Parašykite komentarą

Top