Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Rugpjūčio savaitgaliais iškeliauja į pėsčiųjų žygius per Lietuvą

Rugpjūčio savaitgaliais iškeliauja į pėsčiųjų žygius per Lietuvą

Pirmasis „Tai mano Lietuva“ žygis surengtas pamaryje – Lietuvos pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi.
Pirmasis „Tai mano Lietuva“ žygis surengtas pamaryje – Lietuvos pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi.

„Šie žygiai atspindi Lietuvos socialdemokratų partijos siekį išgirsti ir pamatyti visą Lietuvą, su jos bendrais ir skirtingais rūpesčiais, aplankyti Lietuvos gyventojus, kurie turi skirtingas šaknis ir istoriją, gyvena Lietuvos pakraščiuose ir neretai būna pamiršti. Norime priminti, kad jie visi yra mūsų Lietuvos piliečiai“, – sako Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas.

„Turime netrumpą pasienio ruožą su ne itin draugiškai nusiteikusiu kaimynu. Tad apžiūrėjome ir įvertinome mūsų šalies patirtį ginant šį kraštą, mūsų šiandieninį pasirengimą saugoti valstybę“, – sakė vienas iš žygio organizatorių Seimo narys socialdemokratas Artūras Skardžius.

„Tai mano Lietuva“ žygis prasidėjo nuo Rambyno kalno.

„Čia pažadame Lietuvos žmonėms, kad visas jėgas pirmiausiai skirsime savo valstybei apsaugoti ir laisvei išsaugoti. Tik galėdami gyventi savo žemėje ir būdami jos šeimininkais galėsime toliau kurti tvirtą valstybę.Šiandien Rambynas simboliškai tebelieka ta vieta, kuri žymi mūsų gilią krašto gynybos atmintį“, – teigė A.Skardžius.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas savo atsiųstoje kalboje žygio dalyviams sakė, kad istoriniai įvykiai įrodė, kaip didžiosios valstybės gali lemti kitų šalių geopolitiką. Dėl to Lietuvai būtina kaskart iš naujo įvertinti, kaip esame pasiruošę gintis.

„Ginti reiškia apsaugoti ne vien su ginklu rankose. Privalome palaikyti diplomatinius santykius su kaimynais ir kartu stiprinti gynybą, skatinti Lietuvos žmonių pilietiškumą, aprūpinti savo karius modernia ginkluote ir dalyvauti bendrose NATO sąjungininkų pratybose, nes tai užtikrins Lietuvos saugumą“, – teigė krašto apsaugos ministras.

Nulipę nuo Rambyno žygeiviai nuvyko prie Karalienės Luizos tilto, per Nemuną jungiančio dvi valstybes, apžiūrėjo Lietuvos-Rusijos pasienį, po to keliavo iki Rusnės, Uostadvario.

Paršežerio ežero pakrantė (Laukuvos sen.) buvo virtusi tarptautiniu bičių aviliu – į  Lietuvos bitininkų šventę suskrido daugiau kaip 2000 bitininkų su šeimomis iš visos Lietuvos.

Prie pasienio bičiuliai įsitikino kaip budriai dirba pasieniečiai – bandant nufotografuoti Karalienės Luizės tiltą teko kiek pažeisti leidžiamas ribas ir susidurti su pareigūnais, kurie šį kartą apsiribojo mandagiu perspėjimu.

Paršežerio ežero pakrantė (Laukuvos sen.) buvo virtusi tarptautiniu bičių aviliu – į 40 – ą Lietuvos bitininkų šventę suskrido daugiau kaip 2000 bitininkų su šeimomis iš visos Lietuvos, atvyko delegacijos iš Latvijos, Estijos, Lenkijos Punsko krašto lietuviai, Baltarusijos, Švedijos.

Į šventės atidarymą vienas po kito žengė Lietuvos rajonų bitininkų delegacijos, pasipuošę savo simbolika, vėliavomis.
Susirinkusius pasveikino Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. Algirdas Skirkevičius, Europos Parlamento narys Bronis Ropė, Žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis, LR Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, Šilalės rajono meras Jonas Gutauskas ir kiti svečiai.

I.Šiaulienė bitininkams linkėjo gražios bičiulystės šventės, nes ir socialdemokratai vieni kitus vadina bičiuliais, susiklausymo, džiaugtis susitikimo švente, aptarti problemas, rasti sprendimus, pagerbti geriausius bitininkus, kad „bitės neštų gausų medų, kol ant žemės nėra ledo“, įteikė LR Seimo Kaimo reikalų komiteto padėkas nusipelniusiems bitininkams.

Po atidarymo vyko išmoningos pramogos – varžybos, pavyzdžiui, kaip pažymėti bitę motinėlę, susemti spiečių ir kt., konkursai.Valgių iš medaus ir su medumi parodoje savo išmonę rodė bitininkės iš Akmenės, Radviliškio, Telšių ir kt. rajonų, Liepojos. I. Šiaulienė džiaugėsi sužinojusi ne vieną paprastą, bet išmoningą receptą su medumi, ragavo tikrą medaus torto.

LR Seimo narė Giedrė Purvaneckienė, Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narys Vilius Cibulskas išklausė vietinių gyventojų problemas, lūkesčius, atsakė į jiems rūpimus klausimus.
LR Seimo narė Giedrė Purvaneckienė, Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narys Vilius Cibulskas išklausė vietinių gyventojų problemas, lūkesčius, atsakė į jiems rūpimus klausimus.

O „Gerų minčių“ autobusiukas ir toliau rieda per Lietuvą, stengiasi pasiekti kiekvieną miesto, miestelio ir kaimo gyventoją, nuoširdžiai pakalbėti ir išgirsti kuo daugiau minčių, idėjų ir pasiūlymų mūsų valdžios atstovams.

„Didžioji ambicija – išgirsti Lietuvą!“

Su tokiu šūkiu autobusiukas šį kartą atvyko susitikti ir pabendrauti su Ignalinos ir Švenčionių rajonų gyventojais. LR Seimo narė Giedrė Purvaneckienė, Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narys Vilius Cibulskas  išklausė vietinių gyventojų problemas, lūkesčius, atsakė į jiems rūpimus klausimus.

O problemos – žemiškos. Gyventojai nori didesnių pensijų, daugiau darbo vietų, geresnių kaimo kelių, didesnio dėmesio ne tik didmiesčiams, bet ir regionams.
www.verslaspolitika.lt ir lsdp.lt inf.

Parašykite komentarą

Top