Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Rukloje pakilo tarptautinių pratybų vėliava

Rukloje pakilo tarptautinių pratybų vėliava

Sekmadienį, birželio 12 d., vyko iškilminga tarptautinių pratybų ,,Geležinis vilkas 2016“ (angl. „Iron Wolf 2016“)  dalies Rukloje atidarymo ceremonija.

www.kam.lt

LDK Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono aikštėje išsirikiavo pratybose dalyvaujančių sąjungininkų pajėgų kariai iš Lietuvos, Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Liuksemburgo, Prancūzijos bei Vokietijos.

www.kam.lt2

Ceremonijos pradžioje Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendui atliekant Tautišką giesmę, buvo iškilmingai pakelta Lietuvos Trispalvė. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, JAV Sausumos pajėgų Europoje vado pavaduotojas generolas majoras John Gronski bei Danijos divizijos 2-osios brigados vadas brigados generolas Jens Garly. Oficialios ceremonijos svečiai pabrėžė, kad šių pratybų tikslas – sustiprinti tarptautinio bendradarbiavimo svarbą vystant ir plėtojant daugiašalius karinius pajėgumus.

Bendroje rikiuotėje stovėję kariai taip pat sulaukė kapeliono kapitono Mindaugo Sabonio palaiminimo, kuris teigė tvirtai tikįs, kad kariai – žmonės, turintys vertybes ir jas ginantys.

Mūsų šalyje treniruojasi daugiau kaip 5 tūkst. karių iš septynių NATO šalių.

Tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas“ Gaižiūnų poligone, taip pat Kėdainių, Kauno ir Jonavos rajonuose vyks iki birželio 21 d. Šiose pratybose bus treniruojama ir vertinama budėjimui NATO ypač greito reagavimo pajėgose besiruošianti Danijos divizijos II brigados karių pagrindu suformuota bataliono dydžio kovinė grupė, kurioje yra ir Lietuvos karių kuopa. Šiose pratybose iš viso dalyvaus apie 2 700 karių.

Pratybos „Geležinis vilkas 2016“ taip pat vyksta Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.). Iš viso mūsų šalyje treniruojasi daugiau kaip 5 tūkst. karių iš septynių NATO šalių.

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos inform., www.kam. Lt

www.kam.lt. nuotr.

Parašykite komentarą

Top