Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Vilniuje – Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Vilniuje – Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

                       ATEIK, SUŽINOK, IŠBANDYK

Gegužės 14-ąją – Kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną – Vilniuje prie Baltojo tilto gausiai dalyvaus ir Lietuvoje esančių sąjungininkių pajėgos su technika ir ginkluote.

Ievos Buzdeikaitės nuotraukoje – akimirka iš Jungtinės kariuomenės parodomosios karinės operacijos repeticijos. /www.kam.lt
Ievos Buzdeikaitės nuotraukoje – akimirka iš Jungtinės kariuomenės parodomosios karinės operacijos repeticijos. /www.kam.lt

Atėjusieji į šventę galės pakalbinti ne tik Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Liuksemburgo ar kitų NATO valstybių karius, bet ir apžiūrėti Vokietijos pėstininkų kovos mašinas „Boxer“ ir amerikiečių „Stryker“, taip pat vokiečių žvalgybinį automobilį „Phoenix“, kt.

Apie 15 val. šventės dalyvius naikintuvų „Fighting Falcon F-16“ skrydžiu pasveikins šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Portugalijos karinių oro pajėgų kariai.

Taip pat Kariuomenės ir visuomenės dienos renginyje prie Baltojo tilto bus galima susipažinti su NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro veikla ir projektais. Ekspertai iš aštuonių NATO valstybių ir šalių partnerių ne tik papasakos, bet ir pademonstruos vieną didžiausių centro projektų – neseniai Lietuvos kariuomenei perduotą hibridinės energijos generavimo sistemą.

Šventėje galėsite pamatyti, kaip veikia moderni hibridinė energijos generavimo sistema.

Atėjusieji į šventę galės apžiūrėti ir pamatyti, kaip hibridinė energijos generavimo sistema, naudodama tradicinį kurą ir atsinaujinančius energijos šaltinius, elektros energija gali aprūpinti bataliono dydžio vienetą. Šventės metu šio generatoriaus pagaminta elektra bus naudojama karių įrangai, elektronikos prietaisams. Geriau suprasti, kaip veikia ši hibridinė sistema, padės ekspertai iš Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos.

Logistikos specialistai pademonstruos vandens valymo įrenginį ROWPU, kurį panaudojant, bus galima pasivaišinti išvalytu Neries vandeniu.

Šventėje taip pat bus galima susipažinti ir nuo praėjusių metų rugsėjo mėn. Vilniuje veikiančiu NATO pajėgų integravimo vienetu (angl. – NFIU). Į šventėje susirinkusių svečių klausimus atsakys vadas pulkininkas Jakobas Søgårdas Larsenas (Jakob Søgård Larsen), pavaduotojas pulkininkas leitenantas Mindaugas Petkevičius ir dar iš 14 šalių kariai tarnaujantys šiame NATO štabe. Taigi bendrauti bus galima net 14 skirtingų kalbų.

Parengta pagal www.kam.lt inform.

Parašykite komentarą

Top