Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Šalies pramonininkams – premjero sveikinimai

Šalies pramonininkams – premjero sveikinimai

Gegužės 11 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasveikino Lietuvos pramonininkų konfederacijos suvažiavimo dalyvius.

Kartu premjeras pasidžiaugė, kad Lietuvos pramonės mastai, pernai pasiekę rekordines gamybos aukštumas, toliau kyla į viršų. Per pirmąjį šių metų ketvirtį bendrasis vidaus produktas, palyginti su analogišku periodu pernai, padidėjo 2,4 procento. Tam didelę įtaką turėjo ir spartus pramonės sektoriaus augimas, didėjančios investicijos (pramonės sektoriaus pardavimai padidėjo 4,86 proc., eksportas – 3,20 proc.). Kaip pažymėjo Vyriausybės vadovas, Lietuvos žmonėms šis spurtas reiškė didėjančius atlyginimus, daugiau naujų darbo vietų.

Pasak Ministro Pirmininko, praėję metai pasižymėjo rekordinėmis investicijomis – plūstelėjo tiesioginės užsienio investicijos ir beveik 10 procentų išaugo vidaus materialinės investicijos. Tai liudija, kad Lietuvos ekonomikos sveikata stiprėja, nepaisant lėtėjančio globalios ekonomikos augimo tempo ir saugumo iššūkių.

Lietuvos pramonės mastai, pernai pasiekę rekordines gamybos aukštumas, toliau kyla į viršų.

„Šis ūkio pakilimas mus visus itin džiugina, nes pernai teko atlaikyti naują krizės bangą, kurią sukėlė Rusijos ekonominiai draudimai ir jos ekonominis nuosmukis. Manau, kad prie sėkmingos Lietuvos ūkio plėtros politikos prisidėjo glaudus Vyriausybės bei pramonininkų ir kitų verslo organizacijų bendradarbiavimas“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Premjeras pažymėjo, kad viena tokių sėkmių – eksporto perorientavimas. „Čia susirinkusieji puikiai žino, kad prireikia ne vienų metų, kol pasiekiami tarpvalstybiniai susitarimai, kol nauja prekė ar paslauga patenka į rinką ir suranda savo pirkėją. Turint galvoje, kad per pastaruosius metus pavyko atverti tokias milžiniškas rinkas kaip JAV ar Kinija ir ne mažiau perspektyvias kitų – Azijos, Amerikos, Afrikos – šalių rinkas, Lietuvą šį kelią įveikė šuoliais. Šią sėkmę nukalėme kartu. Vyriausybė suaktyvino ekonominę diplomatiją, o jai įkandin eina Lietuvos įmonės“, – teigė Ministras Pirmininkas.

Premjero pastebėjimu, šiandien kaip tik ir apdovanojamos tokios įmonės, kurios pernai taikė pažangias technologijas, pasižymėjo aukštos kokybės produktų gamyba arba tiekiamomis paslaugomis, didino eksporto mastą.

„Negaliu nepasidžiaugti, kad tarp jų yra ir valstybinės įmonės ,,Klaipėdos jūrų uostas“ ir „Lietuvos geležinkeliai“. Sveikinu ir Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos laureatus. Tokie verslo lyderiai yra mūsų ekonomikos stiprybės garantai.  Didelės sėkmės visiems“, – linkėjo Vyriausybės vadovas.

Parengta pagal Vyriausybės kanceliarijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top