Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Saugesnio interneto projektui – EK palaiminimas

Saugesnio interneto projektui – EK palaiminimas

RRT nuotr.
RRT nuotr.

Europos Komisija teigiamai įvertino Lietuvos paraišką vykdyti Saugesnio interneto projektą ir pritarė šio projekto tęsimui Lietuvoje.

Europos Sąjungos šalyse vykdomą Europos Komisijos projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje įgyvendina konsorciumas ‒ Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT),  asociacija „Langas į ateitį“ ir VšĮ „Vaikų linija“.

„Džiugu, kad Lietuvoje ir toliau turėsime galimybę vykdyti šį visuomenei, ypač vaikams, naudingą projektą. Visame pasaulyje didėja nusikalstamumas elektroninėje erdvėje, daugėja neteisėto turinio, patyčių atvejų. Per 2015 metus RRT tyrėme interneto karštąja linija gautus 96 pranešimus apie galimą seksualinį vaikų išnaudojimą elektroninėje erdvėje, o jau per šešis 2016 m. mėnesius tokių pranešimų turėjome 131-ą“, ‒ sakė RRT direktorius Feliksas Dobrovolskis.

„Kartu su technologine pažanga plinta ir įvairios programėlės, leidžiančios tiesiogiai dalytis vaizdais, nuotraukomis, komentarais. To pasekmės kartais būna itin skaudžios – vaikai, paaugliai šias programas naudoja net nesusimąstydami, kad toks turinys pasiekiamas bet kuriam interneto naršytojui, taip pat ir galimam nusikaltėliui. Todėl turime šviesti, mokyti, padėti Lietuvos visuomenei kurti geresnį internetą ir atsakingiau žvelgti į išmaniąsias technologijas“, ‒ pabrėžė F. Dobrovolskis.

Naujasis projektas „Saugesnis internetas“ pradedamas vykdyti nuo 2016 m. liepos 1 d. ir bus tęsiamas iki 2018 m. pabaigos.

RRT, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top