Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Prezidentė pasirašė darbo santykius liberalizuojantį naująjį Darbo kodeksą

Prezidentė pasirašė darbo santykius liberalizuojantį naująjį Darbo kodeksą

darbo-kodekas

www.verslaspolitika.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien pasirašė darbo santykius liberalizuojantį naująjį Darbo kodeksą ir jį lydinčių įstatymų pataisas.

Už tai, kad įstatymas būtų priimtas be Respublikos Prezidentės teiktų pataisų, balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 39, susilaikė 10 parlamentarų.

Naujasis Darbo kodeksas įsigalios 2017 m. sausio 1 d.

Seimas naująjį Darbo kodeksą priėmė birželio 21 d. Jis kartu su lydimaisiais teisės aktų pakeitimais yra vienas iš septynių naujojo socialinio modelio sukūrimo paketų, kuriuo numatoma tobulinti darbo santykių reglamentavimą .

Prezidentė siūlė pataisyti 22 nuostatas iš 260 Darbo kodekso straipsnių, kad balansas tarp darbdavio interesų ir darbuotojų apsaugos būtų atkurtas, išsaugant esmines darbo santykių reformai būtinas nuostatas.

Naujasis Darbo kodeksas įsigalios 2017 m. sausio 1 d.

„Šį Seimo sprendimą įvertins rinkėjai“, – trumpą D.Grybauskaitės poziciją portalui lrytas.lt perdavė Prezidentūros spaudos tarnyba.

Naujasis darbo kodeksas laimėjo nemažu skirtumu. A.Butkevičius prezidentę ragina sėsti prie stalo Premjeras po balsavimo Seime aiškino, kad tikėjosi prezidentės veto atmetimo, tačiau to nereikėjo sukurti. „Manau, kad tokie įstatymai ir projektai labai reikalingi Lietuvai, kad būtų konkurencinga ir tokioje valstybėje žmonės galėtų būti laimingi.

Čia mano, kaip ekonomisto, nuostata, kad žmogus būtų laisvas ir galėtų darbą pasirinkti ten, kur nori. Reikia sudaryti sąlygas, kad jis galėtų konkuruoti“, – sakė premjeras.

Pasiteiravus, ar tai nepablogins santykių su prezidente, premjeras teigė, kad yra pasiruošęs rasti kompromisą. „Esu nusiteikęs visas problemas spręsti susėdus už stalo. Tikrai, niekada nesu tas žmogus, kuris norėčiau kovoti. Aišku, niekada neleisiu, kad būčiau menkinamas kaip žmogus arba pašiepiamas.

Kai aiškinama, kad Vyriausybė yra neįgali, kai kada man būna gėda, susitikus su kitais ministrais iš kitų valstybių. Mes matome, kad TVF vertinimas, jei kalbėtume apie ekonominį tvarumą Lietuvoje yra teigiamas. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos vertinimas yra analogiškas.

Taip pat ES komisijos vertinimas yra analogiškas. Tai kodėl mes kai kada patys menkiname savo šalį, kai turėtume parodyti pranašumus ir pasiekimus?“, – klausė premjeras.

Premjeras kalbėjo, kad ruošiant tokį didžiulį socialinį modelį su 44 įstatymo projektais tikrai neišvengta ir klaidų. Premjeras teigė, kad tokių klaidų yra apie dvyliką ir jis gali jas išvardinti. Ką taisysite?

„Abejojame dėl darbo sutarties sąlygų. Jos aiškinamos darbuotojų naudai. Po to dėl pensijinio amžiaus žmonių, kad per mažai išeitinių kompensacijų atleidžiamiems iš darbo. Išeitinių kompensacijų dydis yra prailgintas. Nenustatytos apimties darbo sutartis galima sudaryti tik su apdraustaisiais socialiniu draudimu asmenimis. Jei atsiras dar kažkokių pasiūlymų – esame atviri ir pasiruošę apie tai diskutuoti.

Svarbiausia, kad mes pasiūsime signalą, kad mes einame ta linkme ir darbo santykius darome lanksčiais. Darbo užmokestis vien per antrąjį ketvirtį pakilo 8,1 proc. Tai reikalauja naujų iššūkių“, – sakė A.Butkevičius.

Pasiteiravus, kada bus taisoma, ar šis Seimas dar spės, premjeras sakė: „Šios pataisos jau rytoj bus registruotos. Viską darysime kad suspėtume, nes kitu atveju, procedūriškai viskas būtų labai ilgai užsitęsę“. Pasak premjero, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė kalbėjo apie galimybę pataisas dėl DK būtų galima priimti dar spalio pabaigoje.

Parašykite komentarą

Top