Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Seimas išklausė septintąjį Prezidentės metinį pranešimą

Seimas išklausė septintąjį Prezidentės metinį pranešimą

Birželio 9 d. Seimo posėdyje Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė perskaitė septintąjį metinį pranešimą, kuriame aptarė padėtį Lietuvoje, Lietuvos Respublikos vidaus ir užsienio politiką.

LR Prezidentūros kanceliarijos nuotr./ Roberto Dačkaus nuotr./ www.lrp.lt
LR Prezidentūros kanceliarijos nuotr./ Roberto Dačkaus nuotr./ www.lrp.lt

Šalies vadovė pranešimą pradėjo padėka visuomenei ir savanoriams šauktiniams. „Šiandien, žvelgdami į Lietuvą tarsi iš paukščio skrydžio, matome neabejotinai gerą vaizdą. Tai – visos šalies darbščių ir sąžiningų žmonių nuopelnas. Ačiū jiems už tai.

Be išlygų tarnauti Lietuvos Respublikai pasirengusi pirmoji savanorių šauktinių karta tapo iškalbinga pasitikėjimo savo Valstybe išraiška. Patvirtinimu, kad Lietuvoje yra žmonių, pasirengusių apginti savo žemę ir šalies pasiekimus“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, pagal ekonominės laisvės indeksą Lietuva yra pakilusi į 13 vietą tarp 180 pasaulio valstybių. „Įgijome milžinišką potencialą augti ir atėjome prie ekonomiškai stiprių ir stabilių valstybių klubo – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) – slenksčio. <…> Žengiame į geresnio gyvenimo lūkesčių laikotarpį. Atrodytų, jis kaip niekada palankus Lietuvai. Tačiau žmonės visai teisėtai politikų klausia, kodėl ekonominio augimo rezultatų nesimato jų gyvenimuose“, – tvirtindama, kad valstybė praranda strateginę kryptį, kalbėjo šalies vadovė. Jos įsitikinimu, ateities Lietuvai, strateginiams sprendimams ar išbaigtoms struktūrinėms reformoms skiriama vis mažiau laiko ir energijos.

Sutvirtinimo šiandien reikia ne tik slenkančiam Gedimino kalnui, bet ir valstybės pamatams ir žmonių pasitikėjimui Lietuva.

Respublikos Prezidentė atkreipė dėmesį, kad dėl mūsų šalies žmonių socialinio saugumo pavojaus varpais vis garsiau skambina ne tik tarptautiniai ekspertai, bet ir nevyriausybinės organizacijos. „Dėl socialinio saugumo būtinas sutarimas kaip dėl šalies gynybos. Reikia tokio pat aiškaus veiksmų plano, tinkamų priemonių, profesionalaus koordinavimo ir kontrolės. Todėl, gindamiesi nuo pragaištingų rizikų, susitelkėme nacionaliniam žygiui „Už saugią Lietuvą“. Per kelis mėnesius prisijungė beveik pusantro šimto iniciatyvų, kurios skatina žmogiškumą, padeda įveikti priklausomybes, apsiginti nuo smurto, įsivaikinti ar globoti, parodo kitokį gyvenimą, įkvepia asmeniniu pavyzdžiu“, – pabrėžė šalies vadovė.

Prezidentė metiniame pranešime taip pat aptarė šalies gydymo įstaigų, aukštųjų mokyklų konsolidavimo, kibernetinių incidentų, aukštųjų technologijų ir investicijų į mokslinius tyrimus problemas. Ji akcentavo, kad kasmet sulaukiama pastabų ir dėl neefektyvaus valstybinių įmonių valdymo. „9 mlrd. eurų vertės turto ir 40 tūkst. darbuotojų indėlis į šalies ekonomiką siekia vos 3 proc. bendrojo vidaus produkto. Ypač valstybinių įmonių kapitalo grąža smuko miškininkystės ir transporto sektoriuose“, – sakė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė teigė, kad dabar kaip niekada svarbu išlaikyti įsitvirtinimo Europos Sąjungoje ir NATO kryptį. „Populistų balsai, skatinantys nusivylimo euroatlantine integracija nuotaikas, vis pasigirstančios abejonės dėl bendros Europos ateities, raginimai draugauti su agresoriumi pavojingi nė kiek ne mažiau, nei nedraugiškos šalies naikintuvai virš mūsų galvų“, – įsitikinusi Respublikos Prezidentė.

Metiniame pranešime D. Grybauskaitė pabrėžė skaidresnės politinės sistemos kūrimo svarbą. Jos nuomone, neišvengiamai turi atsirasti naujos kokybės politika, kurioje niekam nėra imuniteto nuo korupcijos.

Baigdama kalbą Respublikos Prezidentė pažymėjo, kad sutvirtinimo šiandien reikia ne tik slenkančiam Gedimino kalnui, bet ir valstybės pamatams ir žmonių pasitikėjimui Lietuva. „Laisvės kelias įpareigoja susitelkti ir nepatikėti jo tiesti bet kam. Jis ves mus gerovės link, jeigu tiesime jį apgalvotai. <…> Įsitvirtindami kaip skaidri, europietiška, ekonomiškai stipri, saugi ir kiekvienam savo žmogui teisinga valstybė, tapsime sėkmės Lietuva“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Parengta pagal LR Seimo inform., www.lrs.lt

Parašykite komentarą

Top