Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Seimas pailgino būtinojo hospitalizavimo laikotarpį

Seimas pailgino būtinojo hospitalizavimo laikotarpį

Seimas priėmė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 9 straipsnio pataisas, sudarant sąlygas greičiau priverstinai hospitalizuoti ir gydyti gydymo įstaigoje asmenis, sergančius užkrečiamosiomis ligomis, ir ligų platintojus.

Nustatyta, kad asmenų būtinasis hospitalizavimas ir (ar) būtinasis izoliavimas be teismo sprendimo taikomas tol, kol pacientas tampa nebepavojingas kitiems asmenims, bet ne ilgiau kaip 7 kalendorines dienas, įskaitant būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo dieną.

Įstatymas taip pat papildytas nuostata, reglamentuojančia, kad jei pacientas dėl sveikatos būklės išlieka pavojingas kitiems asmenims, būtinąjį hospitalizavimą ir (ar) būtinąjį izoliavimą šioje dalyje nustatyta tvarka galima pratęsti pakartotinai iki 6 mėnesių, tačiau bendras asmens būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo terminas negali būti ilgesnis kaip 24 mėnesiai. Teismo sprendimas būtinai hospitalizuoti ir (ar) būtinai izoliuoti pacientą vykdomas skubiai.

Pataisos įsigalios 2017 m. sausio 1 d.

Parengta pagal LR Seimo, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top