Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Seimas papildė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą

Seimas papildė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą

Seimas priėmė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pataisas, užtikrinančias efektyvesnę asmenų apsaugą nuo diskriminacijos lyties pagrindu, tikslesnę įstatymo atitiktį Europos Sąjungos teisei ir ES Teisingumo Teismo sprendimų įgyvendinimą.

Į įstatymą grąžinta iki 2014 m. galiojusi nuostata, draudžianti ne tik seksualinį priekabiavimą, bet ir priekabiavimą dėl asmens lyties darbo vietoje.

Įstatymas papildytas nuostata, numatančia, kad turi būti  užtikrintos vienodos sąlygos įsigyti prekes ir paslaugas bei jomis naudotis, nediskriminuojant asmenų dėl lyties, įskaitant mažiau palankų požiūrį į moteris dėl nėštumo ir gimdymo bei vaiko žindymo, išskyrus įstatyme numatytą atvejį.

Priimtomis pataisomis patikslintas reglamentavimas nustatant moterų ir vyrų lygias teises pažeidžiančius prekių pardavėjo, gamintojo ar paslaugų teikėjo veiksmus.

Taip pat patikslintas diskriminuojančių skelbimų reglamentavimas, nustatant, kad skelbimuose priimti į darbą, valstybės tarnybą arba mokytis draudžiama nurodyti reikalavimus, suteikiančius pirmenybę vienai iš lyčių (išskyrus įstatyme numatytą atvejį), reikalauti iš darbo ieškančių asmenų informacijos apie jų šeiminę padėtį, amžių (išskyrus įstatyme numatytus atvejus), privatų gyvenimą ar šeimos planus.

Įgyvendinant ES Teisingumo Teismo sprendimą byloje Nr. C-318/13-X, numatoma atsisakyti nuostatos, leidžiančios taikyti išimtį dėl lyties apskaičiuojant išmokų dydžius socialinės apsaugos sistemose.

LR Seimo, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top