Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Seimas pritarė oro uostų koncesijos projektui

Seimas pritarė oro uostų koncesijos projektui

Birželio 2 d. Seimas pritarė valstybės įmonės ,,Lietuvos oro uostai“ valdomų trijų oro uostų koncesijos įstatymo projektui.

Šį projektą, numatantį oro vartų valdymą patikėti tarptautinę patirtį turinčiam operatoriui, pateikė Susisiekimo ministerija.

www.sumin.lt nuotr.
www.sumin.lt nuotr.

Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus teigimu, koncesijos projektas padės Lietuvai ne vien plėtoti oro uostus, bet ir pasiekti reikšmingų rezultatų Baltijos rinkoje. „Aviacijos sektoriaus vertė mūsų šalies ekonomikai yra didžiulė. Tikiu, kad šis projektas taps dar viena sėkmės istorija ir leis sėkmingai konkuruoti su kitomis Baltijos šalimis, kurios dar nežengė šio žingsnio“, – sakė ministras R. Sinkevičius.

Koncesijos projektas padės pasiekti reikšmingų rezultatų Baltijos rinkjoje.

Koncesijos projekto įgyvendinimas užtikrins šalies pasiekiamumo didinimą kiekviename iš Lietuvos oro uostų: keleivių, skrydžių ir krypčių didėjimą, galimybes atsivesti naujų oro bendrovių išnaudojant koncesininko tinklą. Vykstant šiam projektui bus gerinamas šalies investicinis klimatas ir tvirtinamas susisiekimas su eksporto rinkomis. Jis taip pat skirtas iš esmės pagerinti valstybės kapitalo grąžą iš Lietuvos oro uostų naudojamo valstybės turto.

Koncesininko investicijomis sukurtas turtas liks valstybės nuosavybė, tačiau bus prižiūrimas ir gerinamas privačiomis lėšomis. Šitaip bus užtikrintas modernus oro uostų valdymas, į keleivį orientuotas aptarnavimas ir paslaugos, geresnis komercinių zonų išnaudojimas ir teikiamų paslaugų kokybė.

Lietuvos oro uostų vadovas Gediminas Almantas džiaugiasi šiuo politiniu žingsniu plėtojant šalies oro transportą. „Tai išties didelis laimėjimas mums visiems. Koncesijos modelis mūsų rinkai yra pats tinkamiausias variantas strategiškai vystyti Lietuvos oro uostų veiklą. Naudodamiesi šiuo geriausią praktiką turinčiu modeliu, išplėsime ir ilgalaikės strategijos linkme pasuksime Lietuvos oro transporto sektoriaus vystymą – tikiu, kad pasitelkę patyrusį operatorių, tapsime Baltijos šalių regiono lyderiais“, – teigė G. Almantas.

Šių metų balandžio pabaigoje Susisiekimo ministerija ir Lietuvos oro uostai pasirinko koncesijos patarėją – „InterVistas“ vadovaujamą konsorciumą. Oro uostų koncesijos projektuose patirtį turinti įmonė padės parengti koncesijos konkurso sąlygas, nustatyti koncesijos tikslus bei uždavinius ir derėtis su koncesijos konkurso dalyviais.

Vienas svarbiausių uždavinių konsultantams yra užtikrinti valstybės interesus projekte: gauti maksimalią naudą valstybei (didinant šalies pasiekiamumą, užtikrinant investicijas į oro uostų infrastruktūrą ir generuojant Lietuvos valstybei koncesijos mokestį) ir užtikrinti Lietuvos nacionalinio saugumo interesus.

Dalia PEREDNIENĖ

LR Susisiekimo ministerijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top