Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Seimas pritarė siūlymui pratęsti profesinę karo tarnybą

Seimas pritarė siūlymui pratęsti profesinę karo tarnybą

Seimas priėmė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo Seimaspataisas (projektas Nr. XIIP-2884(4), pratęsdamas profesinės karo tarnybos karių tarnybą.

Įstatyme įtvirtinta galimybė krašto apsaugos ministrui pratęsti profesinės karo tarnybos karių, sukakusių išleidimo iš profesinės karo tarnybos į atsargą amžių, tarnybą: kareiviams (jūreiviams), jaunesniesiems karininkams ir majorams (komandorams leitenantams) – ne ilgiau kaip 10 metų (arba 2 kartus po 5 metus), puskarininkiams ir pulkininkams (jūrų kapitonams) – ne ilgiau kaip 4 metams (arba 2 kartus po 2 metus), o pulkininkams leitenantams (komandorams) – ne ilgiau kaip 6 metams (arba 2 kartus po 3 metus).

Krašto apsaugos ministras, atsižvelgdamas į krašto apsaugos sistemos poreikius, gali pratęsti jaunesniųjų karininkų ir majorų (komandorų leitenantų), kurie į atsargą išleidžiami sulaukę  47 metų, profesinę karo tarnybą: vyresniesiems leitenantams – ne ilgiau kaip 3 metams, kapitonams (kapitonams leitenantams) – ne ilgiau kaip 6 metams (arba 2 kartus po 3 metus) ir majorams (komandorams leitenantams) – ne ilgiau kaip 9 metams (arba 5 metams ir 4 metams).

Saulė Eglė TREMBO,

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė,

BNS

 

Parašykite komentarą

Top