Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Seime – Prezidentui Kaziui Griniui skirta paroda

Seime – Prezidentui Kaziui Griniui skirta paroda

Seimo Parlamento galerijoje Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė atidarė nuotraukų ir dokumentų parodą „Demokratijos keliu: Kaziui Griniui – 150“, kurioje pristatoma Prezidento, Ministro Pirmininko, Steigiamojo Seimo, I–III Seimų nario, gydytojo, publicisto Kazio Griniaus įvairiapusė veikla ir šeimos istorija.

Olgos Posaškovos nuotr./www.lrs.lt
Olgos Posaškovos nuotr./www.lrs.lt

Pasak parlamento vadovės, 2016-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Prezidento K. Griniaus metais, todėl tai puiki proga ne tik išsamiau pažinti išskirtinę, mūsų tautai ir valstybei daug nusipelniusią asmenybę, bet ir to meto istorinį, politinį, socialinį Prezidento K. Griniaus veiklos kontekstą.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė pabrėžė, kad šiandien K. Grinius labiausiai žinomas kaip Lietuvos atgimimo veikėjas, varpininkas, gydytojas ir Lietuvos Respublikos Prezidentas, tačiau ne mažesnio dėmesio verta ir jo parlamentinė veikla, vadovavimas Šeštajai Lietuvos Respublikos Vyriausybei, plataus akiračio visuomeninė veikla, jo aktuali publicistika. „Jo gyvenimo peripetijos glaudžiai susijusios su visa Lietuvos valstybingumo raida. Ši paroda puikiai tai iliustruoja“, – teigė Seimo vadovė.

Parodoje pristatomos apie K. Griniaus gyvenimą ir veiklą pasakojančios išlikusios fotografijos, dokumentai, amžininkų prisiminimai, leidiniai. Juose atsispindi įvairiapusė jo politinė, visuomeninė veikla, šeimos istorija. Parodojè taip pat pristatomas ir Prezidento rašytinis palikimas.

Parengta pagal LR Seimo kanceliarijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top