Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Seimo Kaimo reikalų komitetui sukako 25 metai

Seimo Kaimo reikalų komitetui sukako 25 metai

Buvusieji Seimo Kaimo reikalų komiteto vadovai.
Buvusieji Seimo Kaimo reikalų komiteto vadovai.

LR Seimo Kaimo reikalų komitetas, 2015 metų pradžioje pažymėdamas savo veiklos 25-metį, surengė dalykinę konferenciją ,,Lietuvos kaimas: reformų ir narystės ES keliu“.

LR Seimo Kaimo reikalų komiteto vadovai: Edmundas Grakauskas, Mečislovas Treinys, Mykolas Pronckus, Vaclovas Lapė, Jeronimas Kraujelis, Gintautas Kniukšta, Jonas Jagminas, Viktoras Rinkevičius, Edmundas Pupinis, Saulius Bucevičius.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius apžvelgė komiteto istoriją ir per 25 veiklos metus nuveiktus darbus, akcentavo pagrindinius artimiausios ateities planus, darbus: veiksmingiau plėtoti gyvulininkystę, ekologinį ūkininkavimą, padėti sustiprėti smulkiesiems ūkiams ir kooperacijai kaime, spartinti žemės konsolidaciją, pažaboti stambiųjų prekybos tinklų dominavimą, įvairinti ekonominę veiklą kaime ir gausinti darbo vietas, gerinti kaimo infrastruktūrą, pagaliau – iki 2020 metų efektyviai įdiegti naujojo finansinio laikotarpio apie 5 milijardų eurų ES paramą.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius ir Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė šventinėje konferencijoje.
Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius ir Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė šventinėje konferencijoje.

Konferencijoje pranešimą „Lietuvos žemės ūkis 1990–2015 m. ir perspektyvos po 2020 metų“ skaitė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto direktorė Rasa Melnikienė pristatė Lietuvos kaimo gyvybingumo aktualijas, o Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas įvertino žemdirbių savivaldos vaidmenį, stiprinant kaimo gyvybingumą.

Renginyje buvo pagerbti visi devyni buvę Seimo Kaimo reikalų komiteto vadovai. Jie pasidalino ne tik prisiminimais, mintimis apie nuveiktus darbus, bet ir išreiškė nuomonę apie šiandieninį žemės ūkį ir pasidalino įžvalgomis dėl kaimo ateities.

Parengė  LR Seimo Kaimo reikalų komiteto biuras

Olgos Posaškovos nuotraukos

,,Verslas ir politika“, 2015 m. vasaris/kovas, Nr. 2/3 (63/64)

Parašykite komentarą

Top