Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Seimo Pirmininkas: Seimo darbas su verslo atstovais turi būti skaidrus

Seimo Pirmininkas: Seimo darbas su verslo atstovais turi būti skaidrus

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad verslas Lietuvoje turi būti aktyvus sprendžiant aktualiausius klausimus šalyje, tačiau darbe su politikais turi išlikti skaidrus ir visuomenei deklaruojantis savo interesus.

Šią nuomonę parlamento vadovas išreiškė susitikime su Lietuvos verslo konfederacijos atstovais, kuriame aptartas socialinio dialogo vystymo formatas Seime, naujojo Darbo kodekso ir Viešųjų pirkimų įstatymo ateities klausimai.

„Esame gavę „Transparency International Lietuvos skyriaus“ pasiūlymus, kaip vykdyti skaidrumo politiką, vertinti lobistinę veiklą ir ją viešinti. Aš pritariu, kad šalyje veiktų elektroninis lobistų registras, kuriame registruotųsi interesų turintys fiziniai ir juridiniai asmenys“, – sako parlamento vadovas ir teigia, kad pavasario sesijai yra aktyviai ruošiamasi Lobistinės veiklos įstatymo priėmimui kaip ir kitiems verslui bei visuomenei svarbiems įstatymams.

Pavasario sesijai yra aktyviai ruošiamasi Lobistinės veiklos įstatymo priėmimui.

Pasak V. Pranckiečio, šalyje turi būti veiksmingi darbo su suinteresuotomis grupėmis formatai, kurie užkirstų kelią korupcijai, nepotizmui – veiksmams, darantiems poveikį politikų sprendimams.

Pasak Seimo Pirmininko, Seimui atidėjus naujojo Darbo kodekso ir lydimųjų įstatymų projektus, vyksta intensyvus darbas Trišalėje taryboje dėl nuostatų tobulinimo ir socialinio kompromiso. „Siūlau, kad pagal šį formatą dalyvautų daugiau atsakingų institucijų, kurios galėtų susitarti ir iki Seimo ateitų jau suderintos Darbo kodekso nuostatos“, – sako Seimo Pirmininkas.

V. Pranckietis tikisi, kad Trišalė taryba artimiausiame posėdyje svarstys komisijos sudėties klausimą ir įtrauks į darbą daugiau darbdavių ir darbuotojų interesus atstovaujančių institucijų, taip pat nevyriausybinių organizacijų. Pasak Pirmininko, toks Trišalės komisijos žingsnis taip pat įvestų daugiau skaidrumo ir aiškumo priimant sprendimus, reguliuosiančius darbdavio ir darbuotojo santykius.

Kitas susitikime aptartas klausimas, susijęs su skaidrumu, – Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimų priėmimas. V. Pranckiečio nuomone, visa viešųjų pirkimų praktika turi būti atitinkamai įvertinta ir užkirstas kelias neskaidriems pirkimams. Anot Seimo Pirmininko, atsakingi Seimo komitetai intensyviai dirba su Viešųjų pirkimų tarnyba ir Valstybės kontrole.

Susitikime su Seimo Pirmininku dalyvavo Lietuvos verslo konfederacijos atstovai: prezidentas Valdas Sutkus, Stasys Kropas, Laura Blaževičiūtė, Marius Dubnikovas, Algimantas Akstinas, Kęstutis Jankauskas, Germanas Kavalskis, Ineta Gedrimaitė.

Jame taip pat dalyvavo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas, Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas.

lrs.lt Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Parašykite komentarą

Top